שתף קטע נבחר

ניצן הורוביץ במרצ: "קשה לוותר על הפרסום"

העיתונאי ניצן הורוביץ, שישובץ במקום שלישי ברשימה המשותפת עם תנועת השמאל החדשה: "זו לא היתה החלטה קלה לעזוב את הטלוויזיה". עו"ד טליה ששון, שחיברה את דו"ח המאחזים, תשובץ במקום השביעי

תנועת השמאל החדשה ותנועת השמאל הוותיקה הולכות יד ביד. במסיבת עיתונאים שנערכה אחר הצהריים בתל-אביב (יום ה') הוצגו נציגי תנועת השמאל החדשה אשר ישולבו ברשימת מרצ לכנסת. כפי שפורסם, העיתונאי ניצן הורוביץ ישובץ במקום שלישי ברשימה המשותפת.

 

עו"ד טליה ששון, שחיברה את דו"ח המאחזים, תשובץ במקום שביעי ברשימה המשותפת וצלי רשף קיבל את המקום התשיעי. אבתיסאם מראענה תקבל את מקום 12. ביום שני תובא הרשימה המאוחדת לאישור ועידת מרצ. יו"ר מרצ, חיים אורון, אמר כי "אני מקווה שנצא למסע מול הימין שהולך ומתחזק ואולי גם מתגבש, ואנחנו מרגישים בצורך הגדול ליצור את האלטרנטיבה לו".

 

אורון הוסיף, "שואלים אותי לא פעם מה זה מרצ הביאה כוכבים? ללא ספק החברים והחברות שיושבים פה מאוד ראויים, כל ערב אני מגיע הביתה ורואה את הכוכבים ואף פעם לא הצלחתי להוריד שום דבר מהשמיים, אבל על הקרקע יש אנשים בעלי יכולת ורצון".

 

העיתונאי ניצן הורוביץ אמר, כי "התנועה החדשה-מרצ היא הכתובת הירוקה לכל מי שרוצה סביבת חיים טובה בישראל, כי רק החיבור הזה נותן את הקשר בין סביבה לחברה". הוא הוסיף, כי "אני רוכש כבוד והערכה מאוד גדולים לחברים במרצ. אני חושב שיש שם נבחרת מצוינת, ואני רוצה ללמוד מהם ולשאוב מחוכמתם, ואני בטוח שנוכל לעשות דברים ביחד".


חברי התנועה החדשה עם חיים אורון (צילום: ירון ברנר)

 

הוא התייחס לפרישתו מהעבודה העיתונאית ואמר, כי "זו לא היתה החלטה קלה לעזוב את הטלוויזיה, זו היתה החלטה קורעת וקשה מאוד, לוותר על הפרסום והבמה, אבל הרגשתי שיש הזדמנות לקחת את העניין החברתי סביבתי ולעלות אותו שלב, ורציתי להיות חלק מזה - לעזוב את עמדת המתבונן מהצד וליטול חלק בעשייה".

 

טליה ששון, הסבירה מה גרם לה להצטרף לפוליטיקה, "אני מבקשת לתרום במידת האפשרות שתהיה לי לשינוי המדינה ולהפיכתה למתוקנת ערכית ומסורית יותר, מדינה שבה שולט עקרון שלטון החוק. מדינה שאינה שולטת בעם אחר, מדינה שתגיע לגבולות קבע תוך כדי סיום הסכסוך עם העם הפלסטיני ועם מדינות ערב האחרות".

 

ששון נשאלה האם היא אינה חוששת כי דוח המאחזים שלה ייצבע עתה בצבעים פוליטיים. "הדוח שאני עשיתי לפני שלוש וחצי שנים הוא דוח מקצועי, ענייני לחלוטין, ואין בו אבק של פוליטיקה", היא אמרה, "הטענה שהוא נובע מטעמים פוליטיים באה רק מכיוון הימין. עברו שלוש וחצי שנים מאז שכתבתי אותו, וכמו ששנינו רואים הממשלה לא מיהרה ליישם אותו. ובמילים אחרות: היא לא עשתה דבר. אני רוצה להיכנס לכנסת בין היתר כדי לדחוף את יישום דוח המאחזים".

 

אתמול פורסם כי נציגי תנועת השמאל החדשה ישובצו במקום 3, 7, 9 ו-12 ברשימה המשותפת עם מרצ. המשמעות היא כי ח"כ זהבה גלאון - שהגיעה למקום השני בפריימריז - תשובץ במקום הרביעי ברשימה המשותפת, ואילו הנציג הערבי - עיסאווי פריג' - יידחק למקום ה-10. התנועות הסכימו על השיבוצים בתום משא ומתן בין יו"ר מרצ, חיים אורון, וגלאון לצלי רשף מהתנועה החדשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהטלוויזיה לפוליטיקה. הורוביץ
צילום: ירון ברנר
טליה ששון
צילום: ירון ברנר
מומלצים