שתף קטע נבחר

מולדת פרשה מהבית היהודי; בני אלון לא יתמודד

"מולדת" הודיעה על פרישה ממפלגת הימין המאוחדת, עקב הצבתו של בני אלון במקום ה-17 ברשימה לכנסת. "מולדת" תתאחד עם אריה אלדד, אך אלון יפרוש מהפוליטיקה

שבועות ספורים לאחר איחוד מפלגות הימין, הסדקים מורגשים היטב בבית היהודי. מפלגות "התקווה" ו"מולדת" סיכמו אחר הצהריים (יום ה') על התמודדות משותפת בבחירות לכנסת הקרובה. "מולדת" החליטה לעזוב את המפלגה המשותפת ואילו אלון מתכוון לפרוש לפי שעה מהחיים הפוליטיים.

 

הסיכום הושג לאחר שיושב ראש מולדת ח"כ בני אלון, שובץ רק במקום ה-17 ברשימת הימין המאוחד "הבית היהודי". המועצה הציבורית של מפלגת "הבית היהודי" קבעה אמש את סדר המועמדים ברשימתה לכנסת הבאה. הצבתו של אלון במקום הנמוך והלא ריאלי הרגיזה את אנשי מולדת. "בהחלטתם מבקשים חברי הבית היהודי למחוק את מולדת, שהיא אחת משלוש המפלגות המייסדות, ולא היה להם מנדט לכך", אמרו במפלגה.

 

יושב ראש מפלגת התקווה, ח"כ אריה אלדד, אמר בעקבות האיחוד עם מולדת, "זהו צעד ראשון בהקמתו מחדש של האיחוד הלאומי על כל מרכיביו".

 

חבר המועצה הציבורית של "הבית היהודי", ד"ר אשר כהן, אמר בתגובה לפילוג, "בתקופה האחרונה פעלנו רבות למנוע את הפילוג. לא הצבעתי רק למועמדים שעמדותיהם כשלי, אלא תמכתי ברשימה שרבים מחבריה רחוקים מהשקפת עולמי והכל כדי לכלול במפלגה נציגים מכל חלקי הציונות הדתית. הבעיה היא שיש כאלה שכלום לא מספיק להם, והם רוצים שהבית היהודי יהיה בדיוק כמו השטיבעל שלהם. ככה לא בונים מפלגה".

 

לאנשי "הבית היהודי", מחכות צרות נוספות, כאשר הערב תתכנס גם מזכירות סיעת תקומה כדי לדון בפרישה מהמפלגה, בשל הרכבה.

 

אם יחליטו בתקומה לפרוש, צפויים נציגיה - ח"כ אורי אריאל שבמקום השלישי, הרב הלל הורביץ שבמקום העשירי וח"כ צבי הנדל שבמקום ה-12 - לעזוב את הבית היהודי.

 

הרב דב ליאור, הסמכות הרוחנית של סיעת "תקומה" תומך בפרישה מ"הבית היהודי" ואף סירב להשתתף בישיבות המכריעות של המועצה הציבורית של "הבית היהודי" בה היה חבר.

 

רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, התומך בפרישה אמר ל-ynet: "אנחנו מאוד מאוכזבים מהעבודה שהוועדה התעלמה מההצבעה והתנתקה מהציבור, שהביע את דעתו באתר האינטרנט ובסקרים אחרים. ההתעלמות הזו גורמת לכך שהציבור מאבד אמון במפלגה החדשה וכולנו רואים את זה בסקרים".

 

צ'יקו בן זמרה, חבר "פורום רמות שפירא" המעורב במגעים, אמר: "לציבור אדיר אין למי להצביע. הרשימה שהוצגה אתמול מאכזבת. רוב עולם התורה בכלל לא נמצא שם. בגבעת שמואל אולי מרוצים, אבל מבחינת רבים, המהווים כמה מנדטים טובים, זו אכזבה עצומה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורש מהפוליטיקה. אלון
צילום: גיל יוחנן
מפלגת ימין חדשה. אלדד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים