שתף קטע נבחר

מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס נמצא מת בדירתו

גופתו של ד"ר גדעון הירש, שהחליט ככל הנראה לשים קץ לחייו, נמצאה על-ידי אחיו שהגיע לדירה. הירש, שלא השאיר אחריו מכתב, התאבד ככל הנראה באמצעות בליעת כדורים. חברו סיפר ל-ynet: "דיברנו אתמול והוא היה בסדר"

מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, ד"ר גדעון הירש, נמצא היום (ו') ללא רוח חיים בדירתו ביפו. גופתו של הירש, שהחליט ככל הנראה לשים קץ לחייו, נמצאה על-ידי אחיו שהגיע לדירה. הירש, שלא השאיר אחריו מכתב, התאבד ככל הנראה באמצעות בליעת כדורים. ליד גופתו של הירש נמצאו כדורים רבים. צוות מד"א שהגיע לדירה קבע את מותו.

 

רמי הסמן, שניהל את הוועד למלחמה באיידס עד 2001, אמר בשיחה עם ynet כי "הוא דיבר איתי אתמול. יצא לנו לדבר כמה פעמים השבוע. הוא סיפר לי על התכניות שלו, היו לו הרבה התלבטויות לגבי מה לעשות הלאה. הוא נמצא כבר הרבה זמן בוועד למלחמה באיידס והרגיש שחיקה בתפקיד".

 

לדבריו, קולו לא הסגיר דבר על שעתיד לקרות. "הוא היה בסדר, דיברנו על ענייני שגרה. הוא אפילו שאל אותי מתי יוצאים לבלות ביחד", אמר. "כשהתראינו ביום האיידס העולמי הוא נראה על הכיפק ושידר אופטימיות ושמחה. גדעון היה איש מאוד ישיר וכן. אם משהו לא היה טוב הוא פשוט היה אומר והיו רואים את זה עליו. בגלל זה אני בשוק".

 

"הרים מחדש את הוועד למלחמה באיידס"

הסמן סיפר עוד, כי "למרות שגדעון חי עם איידס הרבה שנים הוא היה בריא וחזק". הוא הוסיף, כי "הירש היה רופא שידע איך לטפל בעצמו והיה ידוע כאחד המומחים המובילים בארץ בתחום. אנשים עם איידס תמיד היו מתייעצים עם הרופאים שלהם ובמקביל איתו כדי לקבל את החדשות האחרונות בתחום. גם אני כשהייתי מתכנן מעבר בין תרופות - הוא האיש שהייתי פונה אליו להתייעצות. הוא היה בריא לחלוטין".

 

הסמן סיפר על תרומתו של הירש למאבק באיידס. "הוא הרים מחדש את הוועד למלחמה באיידס, שהיה על סף התמוטטות והציל את הארגון, העמיד אותו מחדש על רגליו. הוא שם דגש על הטיפול הרפואי והביא לארץ את בדיקות האיידס המהירות שנותנות תוצאות בתוך דקות ולא יומיים או שבועיים".

 

כשנשאל אם הירש דיבר פעם על התאבדות, השיב הסמן:

"היינו תמיד צוחקים על זה. כמובן שיש את העבר המשפחתי שלו - גם אמא וגם אבא שלו התאבדו - שני האירועים האלו היו מאוד קשים והשפיעו עליו בצורה מאוד קשה. הוא היה מחובר אליהם מאוד".

 

הוועד למלחמה באיידס הוקם ב-1985 במטרה לקדם את בריאות כלל הציבור בכל הנוגע למחלת האיידס. יו"ר אגודת ההומואים והלסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים, מייק המל, אמר כי "הירש קיבל את הוועד שהיה בתקופה מאוד קשה, קריסה מוחלטת למעשה, והצליח להציל ולשקם אותו בעבודה מאוד קשה, בנחישות מאוד חזקה שאפיינה אותו. הוא הטביע חותמו על הוועד וקידם אותו".

 

בהכנת הידיעה השתתפה נועה רז
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר הירש
באדיבות הועד למלחמה באידס
מומלצים