שתף קטע נבחר

פריימריז במפלגות הערביות: היו"רים לא זזים

יותר מ-90% בחרו במוחמד ברכה לעמוד בראש רשימת חד"ש. את תע"ל ימשיך להנהיג ח"כ אחמד טיבי ובבל"ד ניצח ג'מאל זחלקה. האם תצליח לראשונה להיבחר ח"כית מבל"ד?

המפלגות הערביות קיימו בסוף השבוע בחירות מקדימות לקראת הבחירות לכנסת. בחד"ש נבחר ברוב של יותר מ-90% ח"כ מוחמד ברכה, לעמוד בראש רשימת המפלגה, בתע"ל ימשיך לכהן כיו"ר ח"כ אחמד טיבי, ובבל"ד - אם יצליחו להשיג שלושה מנדטים בבחירות - תכהן בפעם הראשונה חברת כנסת ערבייה מטעם מפלגה ערבית.

 

סוף שבוע של בחירות במפלגות הערביות הביא אלפי פעילים לכנסים של ועידת בל"ד ומועצת חד"ש. הכנסים התקיימו בנצרת ובמהלכם נבחרו נציגי המפלגות לכנסת הבאה. ח"כ ברכה, המכהן כראש המפלגה יותר מ-8 שנים, נזקק לרוב של יותר משני שלישים, כדי שיוכל להציג את מועמדותו שוב למקום הראשון.

 

מועצת חד"ש אמרה את דברה וברכה זכה ליותר מ-90 אחוזים מקולות הבוחרים. "הופתעתי מהנוכחות הרבה של האנשים", אמר ברכה, "מתוך 840 חברי מועצת חד"ש הגיעו 800 וזה בהחלט מבטא הכל". הוא לא הופתע מהתוצאות, שמבטאות לדבריו "יציבות רבה ויכולת להשיג הישג גדול בבחירות הקרובות לכנסת".

 

במקום השני נבחר ח"כ חנא סויד, לאחר שח"כ דב חנין ויתר על ההתמודדות במקום זה, אך זכה במקום השלישי. במקום הרביעי נבחר ד"ר עפו אגבריה, תושב אום אל פאחם, ובחד"ש מקווים להשיג דריסת רגל גם בקרב קהל הבוחרים שם.

 

גם חברי בל"ד בוחרים את נציגיהם לכנסת.

על המקום הראשון התמודדו ח"כ ג'מאל זחלקה ומולו סאלח עלי מנצרת, כשבסופו של דבר היה זחלקה המנצח הגדול של הערב. על המקום השני התמודדו חמישה, וח"כ סעיד נפאע ניצח בסיבוב שני. במקום השלישי נבחרה ברוב קולות חנין זועבי.

 

לכנס הפתיחה לבחירות המקדימות שקיימו אתמול בבל"ד הגיעו כמה אלפי בני אדם. מאזן גנאים, שנבחר לא מכבר לכהן כראש העיר סכנין, נאם בכנס: "לכבוד הוא לי להיות בן לתנועת בל"ד. אני קורא מכאן לכל מי שמהמר על כישלון בל"ד לבוא לאולם הזה ולראות את האלפים, כדי לעמוד על טעותו".

 

מזכיר בל"ד, עווד עבד אל פאתח, האשים את הממסד הישראלי שכפה לטענתו על עזמי בשארה לעזוב את הארץ "במזימות", אך הדגיש כי הצעד הזה נכשל ובל"ד היא "המצפן האמיתי של עמנו". לדבריו, "האויבים והיריבים קיוו שהמפלגה הזו תיעלם וחלמו חלומות חולים. בנוכחות שלכם ובתמיכה שלכם נדגיש את כשלון תוכניתו של הממסד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
ברכה. ראש חד"ש
צילום: חגי אהרון
צילום: גיל יוחנן
טיבי. יו"ר תע"ל
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
זחלקה. ניצח בבל"ד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים