שתף קטע נבחר

כבלים תת-ימיים נקרעו - מצרים ללא אינטרנט

בעקבות קריעה של שלושה כבלי תקשורת בקרקעית הים התיכון, מצרים נשארה מנותקת מרשת האינטרנט, וארצות נוספות במזרח התיכון ובדרום אסיה חוות איטיות בגלישה. בישראל לא ידוע על תקלות

מצרים מתעוררת לבוקר ללא אינטרנט. בעקבות קריעה של כבלים תת-ימיים שותקו כמעט כל שירותי התקשורת הבינלאומית במדינה. שר התקשורת המצרי הודיע על קריעת הכבלים, שעוברים במעמקי הים התיכון, מה שהוביל להפסקות בשירות האינטרנט במדינה.

 

השר אומר ששלושה כבלים מרכזיים נקרעו אתמול (ו') בשעות הבוקר. בעקבות כך, שירותי האינטרנט ברחבי המדינה עובדים בצורה לא סדירה, אם בכלל. בנוסף לאינטרנט, התקבלו דיווחים גם על קשיים לבצע שיחות טלפון בינלאומיות, במיוחד לארצות הברית.

 

לפי הערכת שר התקשורת, תיקון התקלה יקח מספר ימים, ונעשים נסיונות להעביר את תעבורת הרשת של מצרים לכבלים חלופיים, מה שיאפשר את חזרת השירות.

 

דיווחים על תקלות תקשורת בעקבות התקלה נרשמו גם באיזורים אחרים באזור המזרח התיכון ודרום אסיה: בפקיסטן אחת מספקיות האינטרנט הודיעה שלקוחותיה חווים תקלות ואיטיות בגלישה בעקבות המקרה. משתמשי אינטרנט במדינות ערב דיווחו גם הם על תקלות ואטיות בגלישה. כרגע, נראה שהתקלה לא משפיעה על הגלישה בישראל.

 

הוועדה הבינלאומית להגנה על כבלי תקשורת הודיעה שהיא מודעת לכך שכבלים תת ימיים נקרעו בים התיכון, ושהתקלה גורמת לאיטיות באינטרנט במקומות מסויימים. עם זאת, עדיין לא ידוע מה מקור הקריעה.

 

זוהי כבר תקלת התקשורת הגדולה השניה שהתרחשה השנה באזור. בחודש ינואר נחתכו כבלים תת-ימיים, מה שגרם לתקלות חמורות ברחבי המזרח התיכון ובהודו. תקלה דומה, אך בסדר גודל קטן הרבה יותר, קרתה לפני כשבועיים בישראל, כאשר סיב אופטי של חברת בזק נקרע בעקבות פגיעה של טרקטור, ושיתק את התקשורת באיזור ירושלים והבקעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
סיבים אופטיים
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים