שתף קטע נבחר

שוב: פעילי זכויות אדם הגיעו לעזה מקפריסין

על הספינה 15 פעילי זכויות אדם, מתוכם שני ישראלים. זו הספינה החמישית שיוצאת מקפריסין לעזה

שוב נפרץ המצור על רצועת עזה דרך הים: פעילי זכויות אדם, שהפליגו מנמל לרנקה בקפריסין על-מנת להעביר ציוד רפואי לעזה, הגיעו הבוקר (שבת ) לחופי הרצועה. הפעילים מדווחים כי על הספינה שני ישראלים.

 

על הספינה 15 פעילי זכויות אדם, מתוכם שניים מארגון צדקה מקטאר. מדובר בספינה החמישית שיוצאת מקפריסין לרצועת עזה, מאז חודש אוגוסט

 

הפעילים מתנועת "עזה החופשית" דיווחו כי הם הבחינו בספינות חיל הים הישראלי בסמוך לחופי הרצועה, אך החיילים לא הפריעו להם להמשיך בדרכם. עם זאת, בשבועות האחרונים לא איפשרה ישראל לספינה מלוב לעגון בחופי הרצועה, וכמו כן נאסר על ספינה שהיתה אמורה לצאת מיפו ועליה חברי כנסת ערבים להפליג לעזה.

 

בשבת שעברה דיווחו פעילי זכויות אדם מהעולם כי הם סייעו ל-11 סטודנטים פלסטינים לצאת מהרצועה דרך הים. לדבריהם, הסטודנטים הגיעו לקפריסין. הסטודנטים יצאו בספינה שהגיעה לחופי הרצועה בשבוע שעבר.

 

בחודש אוגוסט הגיע משט ראשון של פעילי שלום לחופי עזה, לאחר שישראל החליטה להתיר זאת. בנובמבר עגנה קבוצה אחרת של פעילים בחופי הרצועה - לאחר שיצאו גם הם מקפריסין. כמה שבועות אחר כך החליטו 11 חברי פרלמנט אירופים מבריטניה, אירלנד, שוויץ ואיטליה להגיע לעזה דרך הים כדי לבחון את המצב ההומניטארי ברצועה. כאמור, הספינה הרביעית עגנה בחופי הרצועה בשבוע שעבר והספינה החמישית הגיעה היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הספינה הקודמת בחופי עזה
צילום: רויטרס
מומלצים