שתף קטע נבחר

עתירה: לערוך בחירות לראשות "הירוקים"

חברת מפלגת "הירוקים", הדס שכנאי, טוענת כי יו"ר המפלגה פאר ויסנר לא יכול להמשיך כיושב ראש - כיוון שתקנון המפלגה קובע כי יו"ר לא יוכל לכהן יותר משמונה שנים. דובר המפלגה: מנסים לפגוע בנו ממניעים לא טהורים

ההתכתשויות במפלגת "הירוקים" נמשכות: שניים מחברי המפלגה עתרו היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בדרישה לחייב את יו"ר המפלגה, פאר ויסנר, לקיים הליכי בחירה דמוקרטים ולהציב את עצמו לבחירה מחודשת. "על פי התקנון, ויסנר לא יכול לכהן עוד כיו"ר המפלגה", אומרת מספר שתיים ברשימה, הדס שכנאי.

 

על רקע סקרים החוזים אפשרות, לפיה יצליחו הפעם הירוקים לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת, נמשכים המאבקים הפנימיים בסיעתו של ויסנר. מעל הכל מאיים הפיצול המסתמן בבחירות - כשלראשונה ירוצו במקביל שתי מפלגות בעלות אג'נדה זהה: הירוקים והתנועה הירוקה-מימד.

 

לדברי שכנאי, סירובו המתמשך של ויסנר לרעיון האיחוד בין המפלגות, יביא לכישלון מובטח בקלפי - דווקא בשעה של הזדמנות פז. "זוהי שליחות לנסות ולגשר בין שתי הקבוצות הללו שמתמודדות על אותה המשבצת לעשות היסטוריה, אבל ויסנר לא מוכן לחיבור. אם לא נעשה זאת, זה יהיה כישלון".

 

על פי העתירה, ויסנר לא יכול להמשיך ולכהן עוד כיושב ראש, "לאור הוראת סעיף 136 לתקנון המפלגה, שאינו מאפשר למי שכיהן כבר כיו"ר יותר משתי קדנציות רצופות ויותר משמונה שנים". כמו כן נקבע בעתירה כי בית הדין הזמני של המפלגה מונה בחוסר סמכות. ויסנר, כך נטען, מכהן בתפקיד כבר 11 שנה.

 

"מנסים לערוף את ראשי"

העותרים מבקשים מבית המשפט לקבוע כי לא ניתן יהיה להמשיך בהליך הבחירה ולכנסת ולא ניתן יהיה להגיש רשימת מועמדים, עד לבחירת יו"ר. בידי שכנאי מסמך עליו חתום, כביכול, ויסנר כיו"ר המפלגה משנת 1999, המהווה סימוכין לכך שהאיש מכהן בתפקיד יותר משתי קדנציות, מבלי לעמוד לבחירה מחודשת.

 

שכנאי אמרה ל-ynet: "הוא לא מוכן לזוז. כבר חודשים שאני מבקשת לקיים בחירות כדי

 לתת סיכוי לאנשים אחרים להוביל אותנו לכנסת, אחרי שהוא נכשל כבר פעמיים. זו הסיבה שמנסים לערוף את ראשי ולהדיח אותי מהרשימה".

 

מחר אמור בית המשפט לדון בעתירה. בתגובה מסר דובר המפלגה: "אין תופסים אנשים בשעת צערם. שמואל גלבהרט ושכנאי התבטאו בכלי תקשורת כי הם עוזבים את מפלגת הירוקים ומפלגת הירוקים ברכה אותם לדרכם ומבינה את קושי הפרידה של השניים. כל מטרתם של השניים היא לנסות לפגוע בהתנהלותה של מפלגת הירוקים והם אינם פועלים ממניעים טהורים. מפלגת הירוקים תיתן את תגובתה לבית המשפט וזאת לצד השלמת רשימתה החזקה לכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויסנר. הם מנסים לפגוע
שכנאי. ויסנר לא יכול להמשיך
צילום: גבי מנשה
מומלצים