שתף קטע נבחר

הגמלאים: איתן הדיח ארבעה חברי כנסת

השר איתן הודיע שמשה שרוני, יצחק זיו ,שרה מרום שלו ויצחק גלנטי לא יכללו ברשימת המפלגה לכנסת ה-18. ומי מועמד להצטרף? אפרים לפיד, סנדו מזור, שמרית אור ויוסי כץ. ויש כאלו ששוקלים להקים מפלגה חדשה

מחדשים את פני מפלגת הגמלאים: הסקרים לא מחמיאים למפלגה והיו"ר, השר רפי איתן, פועל להבאת מועמדים חדשים בצמרת הרשימה. עד כה הצטרף למפלגה העיתונאי גדעון רייכר ובימים הקרובים צפויים להצטרף למפלגה אישים חדשים.

 

בעקבות השינוי בצמרת - הסמיכה מזכירות המפלגה את איתן לרענן ולהחליף את חמשת המקומות הראשונים ברשימה לכנסת. בעקבות כך, הוא הודיע לחברי הכנסת משה שרוני, יצחק זיו ,שרה מרום שלו ויצחק גלנטי, כי לא יכללו ברשימת המפלגה לבחירות הקרובות. שר הבריאות, יעקב בן-יזרי, יישאר בצמרת המפלגה.

 

ח"כ שרוני אמר בתגובה: "לא הודיעו לי אפילו. אדרוש לדעת מדוע הודחתי. לא חשבתי להתמודד בכנסת הבאה ולא הגשתי מועמדות, אבל ההתנהלות מטרידה. מצידי שיביאו אנשים מהיקב ומהגורן - השאלה אם זה יעזור להם בכלל. ראש המפלגה ושר הבריאות היו צריכים להסיק את המסקנות כי המפלגה כשלה בגללם - בסופו של דבר הם נשארים וכל מי שנלחם על העקרונות של המפלגה, שעליהן נבחרנו, עוזבים".

 

ח"כ גלנטי כבר מאיים להקים מפלגה חדשה. "איתן התעלם מאיתנו במהלך החודש האחרון ועכשיו החליט לשלוח אותנו הביתה. ההתנהלות שלו היתה מעליבה - כיו"ר הסיעה הייתי צריך לשמוע ברדיו על הצטרפותו של עיתונאי למקום השני, על ההדחה שלנו הייתי צריך לשמוע גם כן ברדיו. זו התנהלות מעליבה".

 

לדברי גלנטי, הדחה היא הזדמנות עבור ארבעת המודחים, להקים מפלגת גימלאים אלטרנטיבית. "אנחנו, ארבעת המוקצים, נתארגן וננצל את ההזדמנות שנכפתה עלינו להתפצל ולרוץ ברשימה נפרדת בבחירות. אין שום סיבה שלא אעמוד בראש רשימה שכזו, אני יכול להיות יותר טוב מהרבה ראשי רשימות. בכל זאת, יש לי עבר במדינה הזו ולרקורד שלי יש משקל". 

 

במצטרפים: סנדו מזור

השמות שהועלו כמחליפים אפשריים הם: דובר צה"ל לשעבר אפרים לפיד, ניצב בדימוס סנדו מזור הפזמונאית שמרית אור, חבר הכנסת לשעבר מהעבודה יוסי כץ, יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר יורם בלשר, יו"ר עמותת ילדי ויתומי השואה אלכס אורלי ונגיד בנק ישראל לשעבר משה זנבר - שיחתום את הרשימה.

 

סנדו מזור אישר ל-ynet כי הוא מצטרף לגמלאים. "הצטרפתי דווקא למפלגה שהפעילות שלה סקטוריאלית ואם אכן נצליח להפתיע כמו בפעם הקודמת - לעבור את אחוז החסימה ולהכניס מספר משמעותי של חברים בכנסת - אני מעריך שפעילותי תוקדש בעיקר לשני תחומים. התחומים הם: שינוי בתחושת הביטחון בקרב האוכלוסייה הבוגרת מניסיוני כאיש משטרה, ולתת יד לחברי הפנסיונרים - פורשי המשטרה, בשל רצונו של משרד האוצר לפגוע בזכויות אנשי המשטרה. סכסוכים פנימיים והעובדה שלא הביאו מספיק לידיעת הציבור את עשיית הגמלאים - אלו הדברים שפגעו קשות במצבה של המפלגה".

 

מנגד, ד"ר בלשר הכחיש בתוקף כי הוא מצטרף למפלגה: "לא הצטרפתי, הכל קשקוש אחד. בלבול מוח. השתמשו בשם שלי. פנו אלי, לא נתתי תשובה וביקשתי לחשוב. אין מצב שאהיה במקום רביעי, אם בכלל.

 אני לא הולך לעניין הזה. השבתי מלכתחילה שצריך לדבר על כך, כל הדבר הזה תלוי על בלימה וקרוב לוודאי שזה סתם בלון. אני לא הולך לגמלאים. הפנייה נעשתה לפני יומיים. חשבתי על זה וזה לא מתאים לי".

 

מפלגת הגמלאים זכתה בשבעה מנדטים בבחירות שהתקיימו בשנת 2006, אך הסקרים לקראת הבחירות ב-10 בפברואר מנבאים להם שלא יעברו את אחוז החסימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחפש כוכבים. השר איתן
צילום: ירון ברנר
לא ברשימה. שרוני
צילום: ירון ברנר
זום 77
יביא מזור לגמלאים? סנדו מזור
זום 77
מומלצים