שתף קטע נבחר

"רבני השבת": שופרסל על הכוונת

אחרי החרם המוצלח על "שפע שוק", מסמן "ועד הרבנים למען קדושת השבת" מטרה חדשה: רשת שופרסל, שמנהלת מו"מ לרכישת 20% מסטימצקי שכמה מסניפיה פתוחים בשבת. מזכיר הוועד גולדקנופף ל-ynet: "קורא לדנקנר לחשוב שוב"

אחרי שהנחיתו מכה קשה על "שפע שוק" – האם החרדים יוצאים למאבק גם בשופרסל? רשת השיווק הגדולה מנהלת בימים אלה משא ומתן מתקדם לרכישת 20% ממניות רשת הספרים סטימצקי, שחלק מסניפיה פועלים בשבת, והרבנים כבר נערכים לקרב הבא. ל-ynet נודע כי עם השלמת העסקה מתכוונים "רבני השבת" לדון כיצד לנהוג בשופרסל, המפעילה גם את רשת השיווק "יש" במגזר החרדי, וביתר עסקיו של היו"ר, נוחי דנקנר. בין השותפים ברשת גם איש העסקים החרדי שלום פישר, שמכר את חלקו ב"ריבוע הכחול" לאחר שרכשה את רשת המרכולים AM:PM הפועלת אף היא בשבת.

  

הרבנים מוחים נגד הפעלת חלק מסניפי סטימצקי בסופי שבוע, אך בעיקר זוכרים לרשת את אירוע ההשקה לספר השביעי והאחרון בסדרת הארי פוטר בשנה שעברה, שהתקיים בליל שבת וגרם לחילול שבת המוני.

 

גולדקונפף: 50% מהלקוחות חרדים

מזכיר ועדת הרבנים למען קדושת שבת, הרב יצחק גולדקנופף, המליץ בשיחה עם ynet ליו"ר שופרסל, איש העסקים נוחי דנקנר, "לחשוב פעמיים אם לעשות את העסקה הזו, שנותנת טעם לפגם". ומה אם היא תצא לפועל? "אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה, אבל אל תפתח אחר כך חנויות בבני ברק ובמאה שערים", אמר גולדקנופף. הוא הוסיף כי החרדים הם חלק בלתי נפרד מרשת שופרסל וטען שיותר מ-50% מהקליינטים שלה שייכים לציבור הזה.

 

הרב גולדקנופף מדגיש כי "אף אחד לא

חושב שכל עסקי נוחי דנקנר ודודי ויסמן יסגרו בסופי שבוע ואנחנו גם לא מצפים שזה יקרה, אבל ויסמן רצה ממש לחסל ולרמוס את השבת כשפתח 80 חנויות שגם מוכרות חזיר וגם הדגל שלהן זה חילול שבת".

  

"לגבי המצב בסטימצקי – ידוע שיש סניפים פתוחים בשבת בכל מיני מקומות, ואנחנו נצטרך לבדוק עד היכן הדברים מגיעים. כשתיסגר העסקה נכנס את הרבנים לדיון בנושא. בכל מקרה אני מציע לשופרסל לשקול את זה שוב, כי זה לא סוד שאנחנו בתקופה רגישה מהבחינה הזו, וכל הרבנים נאבקים עכשיו על קדושת השבת".

 

דובר השופרסל מסר בתגובה ל-ynet: "כפי שהודענו לפני מספר ימים, שופרסל מנהלת מגעים ראשוניים לרכישת 20% מרשת הספרים סטימצקי". הדובר ביקש להדגיש כי "רשת שופרסל קיבלה החלטה חד משמעית, על פי הנחייתו של בעל השליטה נוחי דנקנר, לפיה לא תמכור מזון בשבת ולפיכך סניפיה סגורים בשבת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשת "יש" של שופרסל. אזהרה
צילום: אבי ולדמן
שפע שוק. תזכורת
צילום: גיל יוחנן
צילום: שי רוזנצוויג
השקת הארי פוטר בליל שבת
צילום: שי רוזנצוויג
מומלצים