שתף קטע נבחר

עוד עיתונאית רצה: אריאלה רינגל הופמן "ירוקה"

אחרי יותר מ-20 שנה של כתיבה ב"ידיעות אחרונות", החליטה אריאלה רינגל הופמן - בעצת חברהּ דניאל בן סימון - לקפוץ גם היא לביצה הפוליטית: "קשה לעזוב, אבל המסר הירוק חשוב"

גל נדידת העיתונאים אל המערכת הפוליטית לא עוצר: עיתונאית "ידיעות אחרונות", אריאלה רינגל הופמן, הודיעה היום (ב') כי תתמודד בבחירות הקרובות מטעם רשימת הירוקים. היא תוצב במקום השלישי ברשימה, שלפי כמה מהסקרים - עשוי אף להוביל אותה לכסא בכנסת.

 

רינגל הופמן, כתבת "ידיעות אחרונות" זה למעלה מ-20 שנה בנושאי ביטחון, פוליטיקה ואיכות הסביבה, חתומה על מספר רב של תחקירים בנושאים סביבתיים - בהם הזיהום הסביבתי של מפעלי ים המלח, ניסיון ההשתלטות על פארק חירייה, השתלטות בעלי עניין על חופי הכינרת, פרשת גינתון, פרויקט "הכוכבים" של אריאל שרון ועוד.

 

"הרעיון להצטרף לפוליטיקה התבשל לאורך זמן על אש מאד קטנה, וההחלטה נפלה בשלושת הימים האחרונים", אמרה רינגל הופמן ל-ynet. "היו לי כמה וכמה הסתייגויות ברמה האישית, וכשהדברים נפתרו נתתי תשובה חיובית. קשה לי לעזוב את העיתונות, אני מאוד אוהבת את העשייה העיתונאית ואני עוזבת אחרי התלבטות מאוד גדולה".

 

אחד האנשים עמם התלבטה רינגל הופמן בטרם החליטה לקפוץ לבריכה הפוליטית, הוא העיתונאי לשעבר דניאל בן-סימון, שהצטרף למפלגת העבודה. "דני חבר מאוד טוב כבר שנים רבות, התייעצתי איתו ודנו בכמה מהשאלות שהציפו אותי. הוא עודד אותי לעשות את הצעד הזה".

 

רינגל הופמן מצטרפת לשורה ארוכה של עיתונאים שעברו בחודשים האחרונים מעולם התקשורת לפוליטיקה, לאחר צעדו של בן סימון. בין היתר, הצטרפו ניצן הורוביץ למרצ, אורי אורבך לבית היהודי ונינו אבסדזה לקדימה. לאחרונה הודיע גם גדעון רייכר על הצטרפותו לגמלאים ואנסטסיה מיכאלי (לשעבר בקדימה) לישראל ביתנו

 

"היו לי גם הצעות אחרות"

על ההחלטה להצטרף למפלגת הירוקים, אמרה רינגל הופמן: "הייתה לי האפשרות להשתלב גם במערכות פוליטיות אחרות, ובכל זאת הלכתי ל'ירוקים' כי אני מאמינה בחשיבות של המסר הירוק. יש למפלגה רקורד של עשייה בתחום, ואני מקווה שהיא היא תהיה תנועה שתצליח להתקדם ולייצג את הרעיון הירוק של כולם".

 

רינגל הופמן ערה לפילוג ולמאבקים המתנהלים באחרונה בגזרה הירוקה. לצד הירוקים תתמודד בבחירות הקרובות "מימד-התנועה הירוקה",

והשתיים יאבקו על אותו קהל מצביעים - מה שעלול לחרב את סיכויי המפלגות להיכנס לכנסת. "הנושא הירוק גדול וחשוב יותר מהאנשים המשחקים בו תפקיד", היא אומרת.

 

"הפילוג המאוד ישראלי הזה אפיין במשך שנים את השמאל הישראלי וכעת הוא מאפיין את הירוק הישראלי. הנטייה האמֵבית הזאת פוגעת בסיכויים של כולם לקדם את הנושא. יש הרבה אנשים טובים בהרבה מקומות ופעמים רבות אנחנו מגלים שהם לא מצליחים להתאחד בתוך מסגרת אחת, וזה חבל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריאלה רינגל הופמן. "התלבטות גדולה"
צילום: שלום בר טל
מומלצים