שתף קטע נבחר

פורז ושלגי עושים שינוי - לירוקים

הבוקר יציגו "הירוקים" את רשימתם. במקום השני יוצב אילן שלגי, השר לשעבר משינוי. אברהם פורז יוצב במקום החמישי: "חשוב שיהיה מישהו מטעמנו במקום שאפשר לשנות משהו"

אברהם פורז יחבור לירוקים ויוצב במקום החמישי ברשימה. מפלגת הירוקים תרוץ בבחירות הקרובות לצד מפלגת חץ, שהקים השר לשעבר מטעם שינוי. הבוקר (יום ג') תציג מפלגת הירוקים את רשימתה לכנסת, כשבה ישתתפו שניים מחברי סיעת חץ: ח"כ לשעבר אילן שלגי, שיוצב במקום השני ופורז, במקום החמישי.

 

פורז אמר ל-ynet בעקבות ההחלטה: "אני מברך על האיחוד ורוצה בהצלחתה של הרשימה. נושאים רבים של איכות סביבה מוזנחים, וחשוב שתהיה מפלגה ירוקה בכנסת. אני פעיל שנים ארוכות בתחום איכות הסביבה, יזמתי את החוק לדלק ירוק, שני חוקי צער בעלי חיים, חוק פיקדון, מנעתי את תכנית ספדי ועוד. המפלגות הגדולות מצהירות שיילכו לממשלת אחדות אחרי הבחירות, וחשוב שיהיה מישהו מטעמנו במקום שאפשר לשנות משהו".

  

חלק מהגורמים המתנגדים לצירוף מפלגת חץ, סבורים כי הנושאים הירוקים אינם בראש מעייניו של פורז. הם מזכירים התבטאות שלו כשר פנים ב-2004, אז הצהיר כי במדינת ישראל יהיו מעט מאוד שטחים פתוחים משום שהמדינה איננה יכולה להרשות לעצמה זאת, ומי שרוצה כאלה - מוזמן לנסוע לחו"ל.  

 

על הביקורת הזו, משיב פורז: "ניצלו בדיחה שאמרתי לרעה. מעולם לא אמרתי שאני מתנגד לשמורות טבע, ההיפך. התבטאתי נגד המראה המכוער של הערים והצעתי לטפל במה שאפשר, וכי אריות ונמרים שמסתובבים חופשי בשמורות - בשביל זה אפשר לקנות כרטיס טיסה. זו הייתה בדיחה, וחבל שלא הבינו אותה".  

 

על הפילוג המסתמן בבחירות הקרובות בין המפלגות הירוקות, אומר פורז: "ניסיתי לגרום לכך שהירוקים והתנועה הירוקה-מימד יילכו במשותף, לצערי לא הצלחתי. יש גם במפלגה שבראשה עומד מיכאל מלכיאור אנשים טובים מאוד, ואני מקווה שנשתף פעולה בעתיד".

   

ההחלטה על חבירת חץ לירוקים נפלה שלשום, בישיבת המפלגה שהתכנסה לגבש סופית את הרשימה לכנסת, כפי שתוצג בפני רשם המפלגות ובפני הציבור. צירופם של אנשי שינוי לשעבר, עורר זעם בקרב חלק מפעילי מפלגת הירוקים, המכנים את הרשימה "רשימת שינוי בתחפושת ירוקה".   

 

שלגי, שכיהן כחבר כנסת והשר לאיכות הסביבה מטעם מפלגת שינוי בכנסת ה-16, בירך על צירופה של חץ לירוקים. "אפשר לברך על המוגמר. הייתי ירוק תמיד, כיהנתי כשר לאיכות הסביבה וחבר בשדולה הסביבתית. הנושא הירוק היה חשוב לי אישית במהלך כל חיי. אני גם סבור שבאמצעות המפלגה החדשה, נוכל לקדם גם את האג'נדה החשובה של הפרדת הדת מהפוליטיקה".

  

ברשימת הירוקים בכנסת תתמודד גם העיתונאית אריאלה רינגל הופמן מ"ידיעות אחרונות", שהודיעה אתמול על הצטרפותה למפלגה ותשובץ במקום השלישי. אחריה ברשימה הווטרינר ד"ר רפי קישון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שני בר-און
אברהם פורז
צילום: שני בר-און
מומלצים