שתף קטע נבחר

אוקראינה: מאסר עולם לשוטר שהיה לרוצח סדרתי

בית משפט אוקראיני גזר מאסר עולם על סרגיי טקאץ', חוקר משטרה לשעבר, שניצל את כישוריו כדי להסתיר עשרות מקרי אונס ורצח שביצע בילדות ונערות במשך רבע מאה

שוטר אוקראיני לשעבר נידון לעונש מאסר עולם בגין אינוסן ורציחתן של כ-40 ילדות ונערות במשך 25 שנה - כך דיווחה היום (ד') רשות השידור הבריטית "BBC".

 

סרגיי טקאץ', בן 56, הסתייע כפי הנראה בכישוריו כחוקר פלילי לשעבר כדי להסתיר את פשעיו במשך השנים. במשפטו, שהתנהל בעיר דניפרופטרובסק, טען כי רצח 100 אנשים והצהיר כי הוא חיה שיש להמית, ואולם הוא הורשע אתמול "רק" ב-37 רציחות, מקרי אונס וניסיונות רצח. חוקרי המשטרה לא הצליחו למצוא ראיות ליתר העבירות שבהן הודה.

 

תובעים ציבוריים מסרו כי טקאץ', שהיגר לאוקראינה מרוסיה, ביצע את הפשע הראשון שלו ב-1980, ואולם הוא לא נעצר עד אוגוסט 2005, אז אחת הנשים שתקף הצליחה להימלט ולמסור מידע שהוביל לזיהויו.

 

טקאץ' נהג לחנוק את קורבנותיו, כולן בנות בגילאי 8 עד 18, ולאחר מכן לבצע מעשים מגונים בגופותיהן. לפי הדיווח הבריטי, במשך השנים נכלאו לפחות עשרה אנשים חפים מפשע בגין הפשעים שביצע.

 

הרוצח הסדרתי הקטלני ביותר שהורשע באוקראינה הוא אנטולי אונופריינקו, שנעצר ב-1996 והורשע ברצח של יותר מ-40 אנשים במשך עשור. הוא נידון למוות, ואולם עונשו הומר למאסר עולם לאחר שאוקראינה השעתה את ההוצאות להורג.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביקש עונש מוות. סרגיי טקאץ'
צילום: AFP
מומלצים