שתף קטע נבחר

בעלה ירוק מתקוטטים: מי כאן היו"ר?

"עלה ירוק" בחרה את גיל קופטש ליו"ר המפלגה, אך טרם ביצעה את ההליך אצל רשם המפלגות. היו"ר לשעבר, שטוען כי הודח שלא כחוק, ניסה להגיש רשימה לוועדת הבחירות המרכזית - אלא שזו דחתה אותה

מי בעל הבית ב"עלה ירוק"? יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליעזר ריבלין, דחה הערב (יום ד') את רשימת מועמדי מפלגת "עלה ירוק" לכנסת, בשל אי-ודאות סביב מינויו של גיל קופטש ליו"ר המפלגה. ב"עלה ירוק" עדיין לא רשמו את קופטש כיו"ר הרשמי - מהלך אותו תיכננו לבצע ביום ראשון הקרוב.

 

 

היום היה המועד הראשון להגשת רשימות המועמדים לכנסת. אל ועדת הבחירות המרכזית הגיעו נציגי ממפלגת "עלה ירוק", ובראשם אוהד שם-טוב. הקבוצה ביקשה להגיש את רשימת המפלגה, המאוחדת עם מפלגת ניצולי שואה. אלא שעם הגיעם התבשרו הנציגים שבקשתם נדחתה, לאחר שרשם המפלגות דיווח לוועדת הבחירות שקיימת אי-ודאות לגבי זהות בא הכוח הרשמי של "עלה ירוק".

 

המחלוקת בהנהגת המפלגה גברה לאחרונה סביב מינויו המפתיע של קופטש ליושב ראש. שם-טוב, שכיהן בעבר כיושב ראש, טוען כי הודח שלא על פי חוק, ועל כן סבור כי הוא הנציג הרשמי של המפלגה. "עשינו רשימה טובה ואיכותית, וחבל שרשם המפלגות לא הכיר בה. מה שבנינו במשך שנים הולך לטמיון".

 

"לא ברור האם המינוי רציני או סוג של בדיחה - ואם כן, על חשבון מי", טענו גורמים במפלגה, "בינתיים זה סוג של פארסה, אבל

גם פארסה צריך לדעת לעשות. בבחירות קודמות היינו קרובים להיכנס לכנסת, אבל הפעם אף אחד לא יודע מי היא 'עלה ירוק' ואיזה קו היא מובילה".

 

לעומת זאת, גורמים אחרים ב"עלה ירוק" טענו כי שם-טוב מתנהג בצורה תמוהה, ומסרב להכיר בעובדה שהוא איננו אלא פעיל מפלגה. לטענתם, "רשם המפלגות אמר לשם-טוב בברור: 'זה שיש לך כרטיס ביקור זה עדיין לא מסמיך אותך ליו"ר. יש יו"ר שנבחר בפה אחד וזה גיל קופטש".  

 

ביום ראשון הקרוב, המועד האחרון להרשמה, תנסה מפלג לאשר את רשימתה, לקראת הבחירות בעוד כחודשיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
קופטש. סוגיית היו"ר אפופה עשן
צילום: יובל חן
מומלצים