שתף קטע נבחר

הסגל הזוטר באונ' הפתוחה מאיים בשיבושים

סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה מאיים לשבש את הלימודים החל מהשבוע הבא, מכיוון שההנהלה אינה מסכימה לחתום על הסכם עבודה קיבוצי

האוניברסיטה הפתוחה - סגורה? סגל ההוראה האקדמי של האוניברסיטה הפתוחה הודיע הבוקר (יום ה') כי בכוונתו לשבש את הלימודים החל מיום שני הקרוב בכמה ממרכזי הלימוד. חברי הסגל טוענים כי העילה לסכסוך היא סירובה של ההנהלה לחתום על הסכם עבודה קיבוצי.

 

הסגל האקדמי של האוניברסיטה, המאוגד בארגון "כוח לעובדים - ארגון עובדים דמוקרטי" ומונה כ-1,200 אנשי הוראה,

הכריז ביום חמישי לפני כשבועיים על סכסוך עבודה עם ההנהלה. כ-40 אלף סטודנטים לומדים באוניברסיטה הפתוחה, שכיום היא היחידה בישראל שבה אין יחסי עבודה קיבוציים.

 

"אנו נאלצים לנקוט צעדים חריפים, לאחר ניהול משא ומתן מטעמה שלא בתום לב, סירובה של ההנהלה לעגן בכתב את ההכרה שלה בארגון, ובמיוחד - סירובה להצטרף לכלל האוניברסיטאות ולחתום עמנו על הסכם קיבוצי", הסביר חבר פורום סגל ההוראה, יניב בר אילן. "בחרנו בדרך של שיבושים ולא בהשבתה כוללת מתוך התחשבות בסטודנטים, ורצון לצמצם את הפגיעה בהם".

 

סניפי האוניברסיטה הפתוחה פרוסים ברחבי הארץ, מקצרין ועד אילת. עבור מרבית הסטודנטים, הליווי השוטף מצד חברי סגל ההוראה, הקשר האישי והבלתי אמצעי עמם, הוא תנאי הכרחי להשגת התואר.

 

מנהל משאבי אנוש באוניברסיטה הפתוחה, יוסי מאורי: "לצערי, ישנם גורמים, שמתוך רצון בניהול מאבק תדמיתי פועלים לשבש את פעילות האוניברסיטה הפתוחה ומפיצים אי-דיוקים. ההנהלה הבהירה לא אחת

כי היא מכבדת את זכות ההתארגנות של העובדים ומנהלת מזה זמן משא ומתן עם נציגות המנחים ומרכזי ההוראה. מעולם לא שללנו את האופציה לעגן את הסכמות שיושגו במסגרת הסכם קיבוצי, ואולם, עוד טרם שהגענו להסכמות כלשהן, דורשת מאיתנו נציגות העובדים להתחייב מראש על הסכם קיבוצי. דרישה שכזו גובלת לטעמנו בחוסר אחריות ניהולית ואקדמית.

 

"הסגל הזוטר העלה דרישות שונות ומשונות, שחלקן פוגעות ביכולת הניהולית וברמה האקדמית - ועל כך האוניברסיטה לא תתפשר. בנוגע להאשמה כי המרכזים והמנחים לא נהנים מתנאים סוציאליים - הרי שהיא רחוקה מהמציאות. הם נהנים מהפרשות מלאות לתכניות פנסיה מפעולות רווחה ועוד. ההנהלה מעוניינת לשפר את תנאי ההעסקה של סגל ההוראה האקדמי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המרצה יגיע? ארכיון
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים