שתף קטע נבחר

מזוז למשטרה: לבדוק הפריימריז בקדימה

היועץ המשפטי לממשלה העביר למשטרה תלונה שקיבל על זיופים ואי-סדרים בבחירות המקדימות בקדימה. מזוז אמר כי רק לאחר השלמת הבדיקה, ובהתאם לתוצאותיה, יוחלט על המשך הטיפול

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הגיב היום (ה') לתלונה שהוגשה למשרדו בטענה לאי-סדרים ולזיופים בבחירות המקדימות בקדימה. מזוז אמר כי הפנה את הנושא לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה שיבדוק את העניין. רק לאחר השלמת בדיקה זו, ובהתאם לתוצאותיה, יוחלט על המשך הטיפול.

 

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל שיגר לפני כמה ימים תלונה למשרד היועץ המשפטי לממשלה, בעקבות תלונה אחרת של אחד המועמדים בפריימריז בקדימה, ד"ר אקרם חסון. לטענת הפורום, לפני כשבוע פורסמה כתבה בערוץ הראשון ובה הועלו חשדות בנוגע לאי-סדרים ומניפולציות במגזר הערבי והדרוזי במפלגת קדימה.

 

בתלונה שהגיש הפורום ליועץ המשפטי נטען כי שיעור ההצבעה החריג במגזר זה מנה יותר מ-90% לעומת ממוצע ארצי של 40%. לדבריהם, שיעור ההצבעה החריג בשעתיים האחרונות ועובדות נוספות מעלים את הצורך לבדוק את החשדות בטרם המועד האחרון להגשת רשימות המועמדים לוועדת הבחירות המרכזית. עוזרו של מזוז, עו"ד רז נזרי, שיגר את תגובת היועץ לפורום.

 

דווקא הזוכה הגדולה בפריימריז בקדימה אמרה השבוע בראיון ל-ynet כי שיטת הפריימריז, שאמורה להקנות למתפקדים את האפשרות לבחור את נציגיהם, לא רק משחיתה את הנורמות הציבוריות, אלא גם פוגעת בדמוקרטיה

הישראלית. "פריימריז זה הדבר הכי לא דמוקרטי בעולם", היא קובעת. "אין מסגרת מחייבת בפריימריז, המנהיג לא קובע שום דבר, וגם אין גוף בוחר אידיאולוגי. מי שפוקד יותר, נבחר גבוה יותר".

 

"השיטה הזו קלקלה את האקלים הפוליטי בישראל. מי שאומר שהוא נהנה, שהוא ראה את הארץ בבחירות – פשוט מספר סיפורי סבתא", אמרה איציק שהוסיפה כי בכוונתה ליזום מהלך שבמסגרתו שלוש המפלגות הגדולות בישראל יבטלו את הפריימריז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים