שתף קטע נבחר

מירי רגב על ביקורת השוביניזם: די לבכיינות

התבטאותה של רונית תירוש, שהאשימה את נתניהו בשוביניזם חזירי, עוררה ביקורת חריפה בליכוד. המועמדת מירי רגב קראה "להפסיק את הבכיינות" ועמיתתה ציפי חוטובלי הוסיפה: "זו הדרך שלהם לברוח מטיעון סוּפר ענייני". יו"ר נעמת קוראת לנתניהו: "הכנס את השד השוביניסטי לבקבוק"

חברות הכנסת לעתיד בליכוד מתייצבות הערב (יום ה') נגד הביקורת שהשמיעו בקדימה על השוביניזם הנודף לכאורה מהקמפיין שלהם "זה גדול עליה". מירי רגב אמרה ל-ynet: "מה שיוצר את האי שוויון זה האמירות האלה מהמטה של לבני".

 

בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך לקלפי

 

רגב אמרה כי דבריה של חברת הכנסת רונית תירוש הם "בכיינות לשמה". "לא יכול להיות שאישה שמתמודדת על תפקיד ראש הממשלה תהפוך - כל ביקורת עניינית - לטענות לשוביניזם. זו ביקורת לא עניינית ולא מקצועית". היא הוסיפה שהיא מצפה שאשה שמתמודדת לתפקיד ראש הממשלה תדע לקבל ביקורת.

 

לביקורת מצד קדימה הצטרפו גם שדולת הנשים ונעמת. יו"ר נעמת, עו"ד טליה לבני, קראה לנתניהו "למהר ולהחזיר את השד השוביניסטי לבקבוק ולפקוק אותו היטב". לבני קראה גם לראשי יתר המפלגות "לא להכניס נימות שוביניזם וסקסיזם למערכת הבחירות. לדבריה, "שימוש בעולם מונחים סקסיטים ושוביניסטים יחזור כבומרנג לכל מי שעושה בו שימוש".

 

דוברת צה"ל לשעבר אמרה בהקשר לסיוע החיצוני שקיבלה קדימה: "לא ראיתי את כל שדולות הנשים שיוצאות עכשיו לסייע ללבני מסייעות ללימור לבנת כשהייתה שרת החינוך, או לי כדוברת צה"ל, או לאשת ראש הממשלה לשעבר, שרה נתניהו, עם כל הביקורת שהייתה. צריך להפסיק עם ההתחנחנויות והבכיינות. ניהול מדינה זה דבר רציני. לבני לא מתאימה לתפקיד הזה - זה באמת גדול עליה".

 

תירוש אמרה מוקדם יותר כי "גישתו של בנימין נתניהו, הנגועה בשוביניזם חזירי, מזכירה את המאצ'ו המצוי המתהדר במי גדול יותר ולמי יש...". לדבריה, "אין ספק שנתניהו והליכוד בלחץ היסטרי, אך מן הראוי שיגלו רגישות למסרים האנטי-חינוכיים שלהם".

 

אשת התקשורת ציפי חוטובלי, שניצבת במקום ה-18 ברשימת הליכוד לכנסת, הצטרפה לטענותיה של רגב: "העובדה שלבני היא אשה לא מקנה לה חסינות מפני ביקורת. יש לנו ניסיון רע, עם לבני שהיא בעלת אחריות מרכזית בממשלה

של כשלונות. הטענות לשוביניזם הן הדרך שלהם לברוח מטיעון סופּר ענייני. יכולנו להגיד את אותה אמירה על כל אדם שרוצה להנהיג את המדינה".

 

חוטובלי אמרה כי לבני היא לא טירונית פוליטית, שכן היא נמצאת בפוליטיקה כבר כמעט עשור. "היא שותפה מלאה לכשלונות ממשלת אולמרט", הדגישה. "הבריחה מאחריות בכל מה שנוגע לכשלון מלחמת לבנון ובטיפול בנושא עזה, לרבות הרגיעה - כל אלה גם יחד הופכים אותה למנהיגה לא ראויה שהתפקיד גדול עליה. המגדר הוא לחלוטין לא רלוונטי. עם שורת הכשלונות של לבני היו נחלתו של גבר, היינו אומרים בדיוק אותו הדבר".

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מירי רגב, לצד נתניהו
צילום: ירון ברנר
ציפי נגד ציפי
צילום: עופר עמרם
מומלצים