שתף קטע נבחר

הטוטו אישר את הקמת האיצטדיון החדש בחיפה

המכשול האחרון הוסר, האיצטדיון שיכיל 30,000 מושבים יחל להיבנות בקרוב. ראש העיר יונה יהב: "תוך 3.5 שנים יהיה בחיפה איצטדיון שיעמוד בתקנים המחמירים של אופ"א". אושרה גם הקמת אולם רב תכליתי בחולון, בו יהיו 5,000 מושבים

פרויקט האיצטדיון החדש בחיפה ממשיך להתקדם לעבר היעד. המועצה להסדר ההימורים בספורט אישרה היום (ה') עקרונית את השתתפותה בתקציב הקמת איצטדיון הכדורגל החדש בחיפה ובבניית אולם ספורט רב-תכליתי בחולון. שני הפרויקטים הללו כלולים בתוכנית 'ווינר למתקנים', הכוללת 15 פרויקטים בענפי הספורט, בהם יושקעו בהם כ-250 מיליון שקלים. בחירת הישובים המשתתפים בפרויקט זה נעשתה על פי מכרז.

 

אף שדירקטוריון המועצה אינו מתכנס, בהיעדר יו"ר למועצה, ניתן אישור עקרוני לשני הפרויקטורים על ידי הדירקטורים של המועצה. "המועצה רואה חשיבות רבה באישור פרויקטים אסטרטגיים להקמת תשתיות ספורט דווקא בתקופה של האטה במשק", אמר עופר פרי, מנכ"ל המועצה להסדר ההימורים. "מדובר בשני פרויקטי-דגל שייבנו על-פי מפרט בינלאומי גבוה ויאפשרו לספורט הישראלי ליהנות ממתקנים איכותיים ולארח את מיטב אירועי הספורט העולמיים".


דגם האיצטדיון החיפאי החדש. המכשול האחרון להקמתו הוסר

 

פרי הוסיף: "בתקופה זאת של מיתון כלכלי כבד אנו שמחים להוות גורם השקעה גדול במשק, היכול ליישם תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח של השקעות בהיקף של 600 מיליון שקלים בתשתיות ספורט, אשר אמורות לחולל השקעה נוספת של גורמים שותפים בהיקף זהה".

 

האצטדיון בחיפה, שאמור להחליף את קרית אליעזר הוותיק, יכלול 30 אלף מושבים וייבנה על-פי הסטנדרטים של אופ"א. המועצה תעמיד לרשות הפרויקט 135 מיליון שקלים. "זו ההשקעה הגדולה ביותר של המועצה במתקן ספורט כלשהו", אמר פרי. "המועצה גאה להיות שותפה לבניית האצטדיון המודרני הזה, שיציב את הכדורגל הישראלי על המפה העולמית".

 

למעשה, אישור הטוטו היווה את המכשול האחרון בדרך ליציאתו לדרך של האיצטדיון בחיפה. לפני מספר חודשים, כזכור, אישרה הועדה המחוזית את התוכניות להקמת האיצטדיון. כרגע הוא נמצא בהליך של תכנון מפורט וההערכה היא שתוך חצי שנה תונח אבן הפינה לבנייתו ותוך שלוש וחצי שנים הוא יעמוד על תילו. ראש עיריית חיפה יונה יהב: "אנחנו שמחים על הודעת המועצה להסדר ההימורים, תוך שלוש וחצי שנים יהיה בחיפה איצטדיון שיעמוד בסטנדרטים הגבוהים ובתקנים המחמירים של אופ"א".


אוהדי הפועל חולון. בדרך לבית חדש (צילום: אלי אלגרט)

 

באולם בחולון, שיחליף אם וכאשר את 'אולם הפחים', יהיו 5,000 מושבים והוא יותאם מבחינת גודלו וציודו לאירוח משחקים בינלאומיים בכדורסל, כדוריד, כדורעף, התעמלות מכשירים והתעמלות אמנותית. אולם זה, שבנייתו תתוקצב ב-37.5 מיליון שקלים, מתווסף ליד אליהו, ששופץ אף הוא בסיוע המועצה.

 

המועצה אישרה בנוסף בניית חמישה אולמות רב ענפיים נוספים עם 2,000 מושבים כל אחד  והקמת שני אצטדיוני כדורגל במגזר הערבי, לרבות בעיר מעורבת, עם 4000 מושבים כל-אחד. בפרויקטים אלה תשקיע המועצה 70 מיליון שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות עיריית חיפה
ראש העיר יונה יהב עם דגם האיצטדיון
באדיבות עיריית חיפה
מומלצים