שתף קטע נבחר

הליכוד וצומת סיכמו לרוץ ביחד בבחירות לכנסת

יו"ר הליכוד חיפש דרכים להגדיל את תקרת ההוצאה של התנועה בבחירות, ולכן ביקש לאחד כוחות עם ח"כ מכהן. אחרי שההסכם עם ח"כ איתם לא אושר, החליטו בליכוד לאחד כוחות עם צומת. ח"כ גלזר ישובץ במקום ה-39 ברשימה

הליכוד וצומת הסכימו לשתף פעולה בבחירות לכנסת בעוד פחות מחדשיים. שתי המפלגות סיכמו היום (ו') לשבץ את חבר הכנסת אלחנן גלזר כנציג צומת במקום ה-39 ברשימה המשותפת לכנסת. ההסכם צפוי להיחתם במוצאי שבת.

 

 • בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך לקלפי 

   

  בהודעה שפרסם הליכוד נכתב כי המפלגה "התחייבה לפעול למען חיילים משוחררים, ובכלל זה שנת לימודים אקדמית ראשונה חינם לחיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי. כמו כן, היא התחייבה לפעול למען סבסוד קרקעות בנגב ובגליל, סיוע לחיילים נזקקים והירתמות להנצחת זכרו של הרמטכ"ל לשעבר רפאל איתן ז"ל".

    

  ההסכם יעניק לליכוד אפשרות להגדיל את תקרת ההוצאה של התנועה בבחירות הקרובות, אשר נקבעת בהתאם למספר הח"כים המכהנים בכנסת היוצאת. הגדלת התקרה מ-28 ל-40 מיליון שקל ללא ספק תעניק "אוויר לנשימה" לקברניטי הליכוד, שחששו כי הסכם מסוג לא נמצא בהישג ידם.

   

  בימים האחרונים נוהל משא ומתן קדחתני עם מפלגת אח"י בראשותו של ח"כ אפי איתם, אולם המגעים לא הניבו פירות. מרכז הליכוד אמור היה לאשר אמש את ההסכם עם איתם, אולם עד לכינוסו של המרכז לא הושג הסכם שכזה.

    

  בשל כך החליט מרכז הליכוד לאשר החלטה עקרונית, לפיה יו"ר התנועה בנימין נתניהו יוסמך לשריין את המקום ה-39 בעצמו במסגרת הסכם עם מפלגה אחרת. אלא שבכיר בתנועה טען כי באופן קבלת ההחלטה נפל פגם, משום שבישיבת המרכז לא היה נוכח הרוב המיוחד הדרוש להחלטה מסוג זה.

   

  לדבריו, מאחר שההחלטה לא קיבלה את הרוב הדרוש לאישור מהלך מסוג זה, "אם מישהו יעתור נגד ההחלטה, יש סיכוי סביר שהיא תיפסל". היועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד אבי הלוי, אמר בתגובה כי ההחלטה התקבלה כדין.

    

  עו"ד הלוי הסביר כי "אין מדובר במיזוג בין שתי מפלגות אשר משמעותו איחוד המפלגות על מוסדותיהן ותקציביהן, אלא בריצה ברשימה משותפת

  באופן חד פעמי בלבד. לכן, לא נדרש רוב מיוחד כפי שהיה נדרש אם מדובר היה בבקשה למיזוג בין שתי המפלגות".

   

  עו"ד הלוי טען עוד, כי "גם אם היה מדובר במיזוג בין שתי המפלגות, הרי שהרוב הנדרש על פי חוקת הליכוד - 1,400 חברי מרכז - נעוץ בסעיף מיושן שאינו רלוונטי זה שנים רבות ואינו בר ביצוע. בשנים האחרונות כמעט מעולם לא הגיע מספר כזה של חברי מרכז לישיבת מרכז".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התקרה גדלה. נתניהו
  צילום: תומריקו
  צילום: גיל יוחנן
  מהגמלאים, לצומת, לליכוד. גלזר
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  המרכז לא אישר. איתם
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים