שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ההרוג בנתיבות - בבר וקנין; אחיו: "אדם זהב"

אחיו של ההרוג שמע על האירוע בזמן שהתפלל בבית הכנסת. "הוא ישב בבית ולאחר שהיתה אזעקה הוא חשב שאם ייצא החוצה יינצל. איך שהוא יצא, שם הוא נפגע", סיפר האח

ההרוג בנפילת הרקטה הקטלנית בבניין דירות בנתיבות הוא בבר וקנין בן 58. "הייתי בבית כנסת, התחבאתי יחד עם כל אנשי השכונה כאשר נשמעו האזעקות. בהתחלה דיווחו בטלויזיה שאישה נהרגה אבל אז הבנתי שזה היה אח שלי", סיפר ל-ynet אחיו של בבר, ארמונד וקנין.

 

ארמונד סיפר כי אחיו גר בדירה שנפגעה לבדו, "הוא היה אמן מסגר ובנה פה את כל העיר הזו. כל המשפחה שלנו הגיעה לשדרות בשנת 1960 ולאחר שההורים שלנו נפטרו באנו לנתיבות".

 

מבצע "עופרת יצוקה": כל הדיווחים:

 

ארמונד סיפר על אחיו, "הוא מאוד סבל בילדות כמוני, ועכשיו הוא הלך. הוא היה אדם טוב, אדם זהב. בסוף הוא נהרג סתם. הוא ישב בבית ולאחר שהיתה אזעקה הוא חשב שאם ייצא החוצה יינצל. איך שהוא יצא, שם הוא נפגע. כאשר הרימו אותו, הרימו אותו כמו סמרטוט".


פגיעת רקטה בבית בנתיבות (צילום: זאב טרכטמן)

 

מפגיעת הרקטות בנתיבות נפצעו גם ארבעה בני אדם. איילת אזרד, דיירת הבניין שנפגע, סיפרה כי לא האמינה שהטילים יגיעו עד לנתיבות. "אני כבר לא יודעת מה לומר, אמרנו שזה לא יגיע אלינו ולא יהיה, ועכשיו זה הגיע. כששמעתי את האזעקה הייתי בבית עם הילדים. לא ידעתי את מי לתפוס ואיזה ילד להרים".

 

לדבריה, תושבי העיר אינם ערוכים לירי מתמשך מעזה. "אני לא יודעת איך אני אעביר את השבת, את הלילה. כשהגענו למקלט הוא היה בלי אור, בלי כלום, פשוט זרקנו את הילדים אחד אחרי השני בלי לחשוב", סיפרה.


פגיעת רקטה באזור עוטף עזה, הערב (צילום: רועי עידן)

 

רקטה פגעה בבית, המשפחה ניצלה

אחת מהרקטות שנורו אחר הצהריים על יישובי הדרום פגעה ישירות בבית של משפחת סלע, באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. הרקטה פגעה בחדר השינה, ולמרבה המזל בני המשפחה שנכנסו לחדר הממוגן לא נפגעו. במטח שהיה מוקדם יותר - נהרג תושב נתיבות. הערב נפצע קשה אדם בפגיעה ישירה של רקטה בבית כנסת באחד המושבים במועצה האזורית אשכול.

 


הפגיעה בבית משפחת סלע (צילום: רועי עידן)

 

"היה לנו היום נס, נס גדול", סיפרה אביבה סלע בת 63 ל-ynet, "שמענו צבע אדום. ישבתי בסלון וצפיתי בטלוויזיה. מאז הבוקר עקבתי אחרי מה שקורה ולאחר האזעקה עלינו לחדר הממוגן. בדיוק שניה אחרי שנכנסנו שמענו בום. זה נפל על המיטה בחדר השינה שלנו".

 

משפחת סלע, ממפוני ימית, לא מתכוונת לעזוב את הישוב למרות המצב הביטחוני. "זה הבית שלי, לא קמים ועוזבים בית, רק אם הממשלה תכריח אותנו אנחנו נעזוב", אמרה סלע, "פעם אחת כבר פינו אותנו מימית בניגוד לרצוננו, ובית לא עוזבים ובורחים" .

 

לאחר נפילת הקסאם הדליקו אביבה ובעלה שאול נרות חנוכה יחד עם ראש המועצה, חיים ילין. שאול הדגיש גם כן כי אין לו כל כוונה לעזוב, "ילדינו גדלו פה", הוא הסביר.

 

השכן של משפחת סלע, מתי גורדון, שביתו נפגע גם כן מנפילת הקסאם הוסיף, "עד היום לא האמנו שזה יגיע אלינו, היינו שומעים צבע אדום ופיצוצים, אבל פעם ראשונה שזה פוגע בבית בישוב. אני רק מקווה שצה"ל יכניס להם חזק, אנחנו כבר נתגבר ונסבול את הקשיים".

 

בשעות האחרונות ישנה תנועה ערה של תושבים מאזור עוטף עזה לכיוון מרכז הארץ וצפונה. אחד מהתושבים שהחליט לעזוב אמר: "אנחנו לא נשארים כאן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
בבר וקנין ז"ל
צילום: רועי עידן
הבניין שנפגע
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים