שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: AP
  מבצע בדרום: אילו שירותים פתוחים לאזרחים?
  מבדיקת ynet עולה: מרבית השירותים פועלים כסדרם, תוך היערכות מיוחדת לזמני אזעקה. אספקת המוצרים נמשכת כסדרה. תושבי שדרות יצאו לסידורים, חרף הנחיית פיקוד העורף

  כשהתותחים רועמים - השירותים לאזרח ורשתות השיווק לא מושבתים. בכל יישובי הדרום המותקפים השירותים עובדים היום (א') כסדרם, ומושבתים באופן זמני כאשר נשמעת אזעקה.

   

     

  פיקוד העורף הורה לתושבי שדרות ועוטף עזה להישאר במבנים באופן רצוף ולא לצאת מהם, וחל איסור על התקהלויות. ואולם רבים מהתושבים נמצאים ברחובות ועושים שימוש בשירותים השונים לאזרח.

   

  תושבי שדרות מדווחים כי אמנם רוב החנויות הפרטיות סגורות, למעט מאפיה וחנויות לממכר מזון, אבל כל השירותים לאזרח פועלים כסדרם - כולל סניף הביטוח הלאומי, סניפי קופות-החולים ורשתות השיווק. תושבי העיר משתמשים בשירותי הדואר ופוקדים את הסניף המקומי כדי לשלם חשבונות, לשלוח ולקבל דברי דואר.

   

  מדואר ישראל נמסר שהשירותים המסופקים על ידי הדואר מתקיימים כרגיל למרות המצב. "כמו בשמונה השנים האחרונות, אנחנו ממשיכים לעבוד גם בעומס טילים, והסניפים פתוחים. אנשים יכולים לבוא ולקבל קצבאות ודברי דואר, ובכל סניף ישנו חדר ביטחון מצויד". מהמוסד לביטוח לאומי נמסר כי כל הסניפים פתוחים, ובכולם יש חדרי ביטחון.

     

  סניפי הבנקים פתוחים כסדרם, חלקם תוך היערכות מיוחדת. מבנק המזרחי נמסר ל-ynet: "הסניפים שלנו בדרום פתוחים כרגיל, עם הכשרת חדרי ביטחון. בסניף באשקלון, הפעילות התמקדה הבוקר בקומה הראשונה, שקרובה לחדר הביטחון או למקלט, כדי שבמקרה של 'צבע אדום' יהיה מספיק זמן לעובדי הסניף וללקוחות לרוץ למקלט". 

   

  סניפי בנק מזרחי בדרום פועלים כרגיל ובכולם הוכשר חדר ביטחון מיוחד, אליו יופנו לקוחות ועובדים, עם הישמע אזעקת צבע אדום. לקוחות שלוחת "גוש קטיף" שבאשקלון, יקבלו בימים הקרובים שירות בסניף המרכזי בעיר, הנמצא במרחק של מטרים ספורים.

   

  בבנק הפועלים עובדים כרגיל, "על פי הנחיות כוחות הביטחון". בכל סניפי הבנק יש חדר ביטחון מצויד ומיגון היכן שצריך. 

   

  סניפי בנק דיסקונט פועלים במתכונת רגילה, למעט הסניפים באשדוד ובאר שבע שיפעלו היום עד 20:00.

   

  מבנק לאומי נמסר שכל סניפי הבנק יפעלו כרגיל. הסניפים באשקלון הם סניפים מוגנים. 

   

  רבים מתושבי שדרות מעדיפים לרכוש מוצרי מזון בסיסיים במכולת השכונתית. ואולם מרשת שופרסל נמסר כי כל הסניפים פתוחים ויש בהם חדרי ביטחון. גם סניפי קו-אופ פתוחים כרגיל. מנכ"ל הרשת, רמי מנדל, אישר בשיחה עם ynet שהסניפים מתנהלים כרגיל. "אם נצטרך להושיט עזרה - נושיט", אמר מנדל. לדבריו, לא נעשו הזמנות גדולות יותר של מוצרים לחדרי ביטחון, כמו בקבוקי מים מינרליים וקופסאות שימורים, אך יש די והותר מכל אלה במחסנים. 

   

  מתנובה נמסר שאספקת מוצרים ליישובי הדרום מתנהלת כסדרה. ברשתות השיווק אישרו שאין מחסור כרגע במוצרים בסיסיים.

   

  מי שצריך לרכוש תרופות יכול: מסופרפארם נמסר כי "סניף 'סופרפארם' היה היחיד שהיה פתוח אתמול בין כל בתי העסק. ונמשיך להישאר פתוחים". הסניפים כולם מצויידים בחדרי ביטחון.

   

  שיבושים בטלוויזיה יתוקנו כרגיל. מחברת הלוויין yes נמסר שטכנאי החברה עובדים כרגיל, תוך שמירה על ביטחון העובדים, ולפי הוראות פיקוד העורף. גם מ-HOT נמסר כי השירות ניתן כרגיל.

   

  חשיבותו של הטלפון הסלולרי כאמצעי תקשורת עולה במצב חירום. מסלקום ומפלאפון נמסר כי שירותי תיקון והחלפת מכשירים ינתנו כרגיל בכל יישובי עוטף עזה. ועם זאת, באשקלון תיסגר תחנת השירות של פלאפון היום בשעה 15:00 בהתאם להנחיית כוחות הביטחון. מפלאפון מוסרים שהחברה מגלה רגישות כלפי עובדי חברה שמתגוררים ביישובים המותקפים ומסייעת בתמיכה נפשית ובליווי צמוד של העובדים ובני משפחותיהם.

   

  מחר, (יום ב') לשכות התעסוקה בשדרות, נתיבות ואשקלון יהיו סגורות לקבלת קהל. דורשי העבודה פטורים מהתייצבות ביום זה, וזכויותיהם ישמרו כחוק. פרטים על התנהלות לשכות התעסוקה במהלך השבוע, אפשר לקבל בין השעות 7:30 - 16:00 בטלפון 08-6264130 או באתר האינטרנט של השירות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים