שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

אולמרט העניש את מג'אדלה: לא ייסע לירדן

שר המדע, התרבות והספורט לא בא לישיבת הממשלה על המבצע בעזה, ורה"מ החליט שלא לאשר את נסיעתו לירדן בעוד יומיים. מזכיר הממשלה עובד יחזקאל: "חוצפה של שר"

מחריף העימות סביב החרמת השר ראלב מג'אדלה את ישיבת הממשלה אתמול (יום א') בעניין המבצע בעזה: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לא אישר את נסיעתו של השר המוסלמי לירדן, בעוד יומיים.  

 

אתמול, לפני הישיבה השבועית ולאחר שיחה עם אולמרט, התקשר יחזקאל לשר המדע התרבות והספורט, ואמר לו באיפוק יחסי: "קיבלת החלטה מאוד לא נכונה. הדבר אינו מקובל על ראש הממשלה".

 

בשונה מהטון בשיחת הטלפון, נשמע מיד אחר-כך יחזקאל אומר במזכירות הממשלה: "זאת חוצפה. מדינת ישראל יוצאת להגן על תושביה ועל ריבונותה, ושר בישראל מחרים את הישיבה שעוסקת בגיוס מילואים. לפני הכל, הוא שר בממשלת ישראל שנמצאת במצב לחימה".

 

על רקע התחושות הקשות בממשלה ובקרב הציבור היהודי, הורה אולמרט אתמול למזכיר הממשלה יחזקאל, שלא להעלות לאישור בישיבה את בקשתו של השר לנסוע לירדן. גורמים רשמיים בלשכה

אמור כי למעשה אולמרט לא מאשר את הנסיעה. עוד מציינים גורמים בלשכה כי טרם הסתיימו המהלכים בעניין סירובו של השר מג'אדלה להשתתף בדיון על המבצע בעזה.  

 

מלשכת השר מג'אדלה נמסר: "השר מבקש שלא להגיב בעניין טענות לשכת ראש הממשלה, והאמירות הקשות של מזכיר הממשלה. בעניין הנסיעה לירדן, הרי שלשכת אולמרט עולה על רכבת שכבר יצאה לדרכה. עוד לפני ישיבת הממשלה הודיעו הירדנים לשר שעל רקע המבצע בעזה הם מבקשים לדחות את ביקורו. יתרה מזאת, גם השב"כ המליץ לשר לא לנסוע בנסיבות הנוכחיות. למעשה, ההחלטה על ביטול הנסיעה לא התקבלה על ידי ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מג'אדלה. פחות סיבות לחייך
צילום: חגי אהרון
מומלצים