שתף קטע נבחר

"סגרתם לנו את עזה", אמר הדוקר מקריית ספר

אחיו של קבלן השיפוצים שנדקר סיפר כי המחבל שיצא למסע נקם היה מנהל העבודה, שאתמול הביע את דעתו על תקיפת צה"ל בעזה. מתנדב מד"א שירה בו: "הוא ניסה לדקור אותי, שלפתי אקדח ויריתי עד שנשכב על הרצפה"

"הכרתי את הנהג ונכנסתי למכונית, לפני היה נוסע פלסטיני - כולו מזיע ולחוץ. שאלתי את הנהג 'מאיפה אספת אותו?' והוא סיפר לי מאיזה רחוב. עשיתי אחד ועוד וביקשתי מהנהג לעצור. אמרתי לפלסטיני ''אני משטרה, צא החוצה'. הוא סירב והתחיל להשתולל. שלפתי את האקדח, יצאתי מהרכב ודרשתי ממנו שייצא. הוא ניסה לפתוח את הדלת ולדחוף אותי באמצעותה ואז שלף סכין ויצא. דרכתי את הנשק ויריתי בו כמה כדורים. הוא החל לרוץ, ונפל. הוא צעק משהו בערבית" - כך תיאר קובי רוזנשטיין, מתנדב מד"א, את הרגע שבו נתקל במי שחשוד כי דקר הבוקר (יום ב') ארבעה ישראלים בקריית ספר


אזור הדקירה (צילום: דודי ועקנין)

 

מחקירה ראשונית של הצבא עלה כי מעט אחרי השעה 08:00, מנהל עבודות שיפוצים בבניין ברחוב יהודה הנשיא דקר ופצע קשה את הקבלן האחראי, אריה דויטש. מיד לאחר מכן, דקר את האישה שבביתה נערכים השיפוצים. היא נפצעה באורח קל ומיד קראה לבעלה. אלא שהמחבל דקר גם אותו, ונמלט.

 

במהלך מנוסתו הוא דקר אדם נוסף, ואז פגש את איש מד"א רוזנשטיין, שלא איבד את העשתונות וירה בו. הוא פונה לבית חולים, והוכנס לחדר ניתוח. בצה"ל ממשיכים בסריקות כדי לוודא שאין מחבל נוסף. חשוד נעצר, וכעת נבדק האם היה קשור לאירוע החבלני. 

 

"המחבל היה אדם דתי מאוד"

אחיו של דויטש, צביקה, סיפר ל-ynet: "אחי היה בקומה הרביעית של הבניין שאנחנו עובדים בו. הדוקר היה מנהל העבודה שלנו, ואריה מכיר אותו כבר ארבע שנים. הוא ידוע כאדם מאוד דתי. ככל הידוע לי, במסגרת ויכוח שהיה ביניהם אתמול עלה הנושא של מתקפת צה"ל, והוא אמר 'סגרתם לנו את עזה'". 

 

יוסי, חבר אחר של דויטש, סיפר כי המחבל הוא אחמד יעקב אנד'ס מהר חרבת'ה, שליד קריית ספר: "הוא בין הפועלים הוותיקים באזור, אני אישית מכיר אותו 13 שנה. הוא עבד עם כל קבלן בקריית ספר. הייתי אצלו בבית, אכלנו ביחד".

 

איתי שמעונוב, תושב המקום וחובש של מד"א, סיפר ל-ynet: "קיבלתי דיווח על מחבל שמסתובב ודוקר אנשים. הגענו לאזור ונתקלנו באישה שנדקרה בצוואר ובראש, והתחלנו לטפל בה. לקח הרבה זמן עד שהגיעו כוחות חילוץ, והיא פונתה לבית החולים".

 

חיים גשטטנר היה בכניסה לבניין, בזמן הדקירה. הוא סיפר ל-ynet: "ראיתי ערבי שהיה מוכר לי, כי הוא גם עבד אצלי בבית. הוא היכה את קבלן

השיפוצים בצוואר, אך בהתחלה לא הבחנתי שמדובר בדקירה. אני ועוד כמה אנשים ניסינו לרדוף אחריו, אבל הוא ברח. חזרנו כדי לטפל בפצועים והזעקנו את כוחות הביטחון".

 

אחד הפצועים נדקר בעורפו, ושוחרר לאחר זמן קצר מהמיון בשיבא. חברו סיפר ל-ynet: "הוא היה ברחוב, באזור בית הכנסת. המחבל רץ מאחוריו, ודקר אותו. הוא נפצע קל בעורף, ומיד נלקח למוקד של מכבי. הדקירה הייתה במרחק של פחות ממילימטר מהעורק הראשי - זה נס שהוא לא נפגע קשה יותר".

 

רפ"ק ארנון פרידמן, קצין שירות תחנת בנימין, אמר: "מדובר באירוע מתגלגל, שהחל כפלילי - על רקע סכסוך עסקי - והמשיך כלאומני. המחבל דקר את הקבלן ואת בעלי הדירה ובנתיב ההימלטות פגע בעוד שניים"

 

בהכנת הידיעה השתתף דניאל אדלסון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובד שדקר
צילום: ירון ברנר
קריית ספר, הבוקר
צילום: שלומי קוריץ
מומלצים