שתף קטע נבחר
צילום: AP

שר האוצר: נציגי מס רכוש יתייצבו תוך חצי שעה

בר-און הנחה את רשות המסים לזרז את הטיפול של אגף מס רכוש בנזקים שנגרמו עקב המבצע בדרום, ולהגיע לנפגעים תוך 30 דקות מקבלת ההודעה על הנזק. השר גם הנחה את ראשי משרדו לגבש פתרונות למניעת פגיעה בפרנסת העובדים

שר האוצר, רוני בר-און, הנחה היום (ב') את ראשי משרדו לגבש פתרונות לבל תפגע פרנסתם של עובדים שנמנע מהם להגיע למקומות עבודתם אם הם גרים באזורים שנפגעו מהמצב הביטחוני, עקב מבצע עופרת יצוקה, או שמקומות עבודתם נמצאים באזורים אלה והעבודה בהם הושבתה עקב המצב.

 

 

השר ביקש מהם לשתף בגיבוש הפתרונות את הגורמים הממשלתיים בעלי העניין בסוגיה זו כמו משרד התמ"ת והביטוח הלאומי. השר ביקש לדווח לו בהקדם על הפתרונות המוצעים כדי ליישם אותם במהירות האפשרית.

 

השר הנחה גם את רשות המסים לזרז את הטיפול של אגף מס רכוש בנזקים ישירים ועקיפים שנגרמו לנכסים ולאנשים בישראל כתוצאה מהמצב. לפי הנחיית השר, נציגי מס רכוש חייבים להתייצב אצל הנפגעים תוך 30 דקות מקבלת ההודעה על הנזק, ואם מדובר בנזק שנגרם למבנה - השמאים חייבים להגיש לשם תוך שעתיים.

 

השר הורה גם להציב שמירה על נכסים שנפגעו כדי למנוע ביזה ולאפשר את השלמת הטיפול בתביעות לצורך תשלום הפיצויים. במלחמת לבנון השניה נמצאו פתרונות לבעיות שחוזרות ועולות ותשלומי הפיצויים החלו לפני הפסקת האש מהעודפים שהצטברו בתקציב 2006 מגביית יתר של מסים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר, רוני בר-און
צילום: גיל יוחנן
מומלצים