שתף קטע נבחר

על גוף השקרן: איך מזהים שקרים לפי שפת הגוף

חושדים שמישהו משקר לכם? בואו לגלות את סודות שפת הגוף של השקרנים. ואם אתם באמת רוצים להפוך לגלאי אמת מהלך, אל תפספסו את הווידאו שלנו, עם שיטות נוספות לזיהוי ועם תשובות המומחים לשאלה הקריטית: מי משקר יותר, גברים או נשים? ושלא יעבדו עליכם

אצל רוב האנשים, גם אם הפה משקר, שפת הגוף מעדיפה דווקא את האמת. אם אתם חושדים שמשקרים לכם, אנחנו כאן כדי לתת לכם את הכלים לבחינת שפת הגוף ולגילוי האמת. חשוב כמובן לזכור שלא מדובר במדע מדויק, מה גם שיש שקרנים טובים מאחרים. ככל שהאדם המשקר מיומן יותר ומודע יותר לשפת גופו, כך יהיו הסימנים לשקר מורגשים פחות, מסבירה ענת הכט-פישר, מומחית לשפת גוף.

 

האיברים שמסגירים את השקרנים באופן הבולט ביותר הם הפנים, הידיים והרגליים. "ככל שהאיבר רחוק יותר מהמוח, כך קשה יותר לשלוט בתגובות הפיזיולוגיות שלו", מסבירה הכט-פישר. היא ממליצה לפעול בשיטת הפוליגרף: "אם אתם חושדים במישהו, תתחילו בשאלות ניטרליות, שלגביהן לא תהיה לו סיבה לשקר. אחרי שתבחנו את שפת הגוף שלו כשהוא רגוע תוכלו לעבור לשאלות שמעסיקות אתכם באמת ולאמוד על השינויים בשפת הגוף".

  

 

זיהוי שקרים, איבר אחר איבר

עיניים: שקרן עשוי להתחמק מלהישיר מבט. אבל: שקרנים מיומנים מודעים לעניין ולכן הם יסתכלו לכם עמוק בעיניים.

שפתיים: שקרן עשוי לגעת בהיסח הדעת בשפה העליונה או בצידי האף. יש שקרנים שמסתירים את הפה ביד ויש כאלה שמחייכים ברגעים לא מתאימים, או מחייכים זמן ממושך מדי.

ידיים: הסתרת כפות הידיים או התעסקות בחפץ בין האצבעות מלמדת על ניסיון להעסיק את הידיים כדי לא להסגיר רגשות אמיתיים.

רגליים: כפות הרגליים מתרחקות מהקרקע: החלק הפנימי של כף הרגל מתרומם באוויר או שהעקבים מתרוממים - ביטוי לדריכות - כאילו המדבר "בהיכון". אם כף רגל אחת דורכת על השנייה ומסתירה אותה יכול להיות שמדובר בביטוי להסתרת רגשות. שימו לב גם לשילוב של רגליים (וידיים) בתכיפות גבוהה, פעולה זו נותנת לשקרן תחושה של הגנה.

קול: כשאדם משקר, קצב הדיבור שלו משתנה. יש אנשים שיאטו את קצב הדיבור כדי לשקול כל מילה, ויש שדווקא יעלו את הקצב מרוב לחץ. כחכוחים, שיעולים, קוצר נשימה וצחקוקים עצבניים מהווים גם הם נורה אדומה, וכמוהם גם רעידות בקול ועליות או ירידות חדות בעוצמת הקול.

 

 


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עילי קמחי
בחנו את עצמכם: מי פה השקרן?
צילום: עילי קמחי
לאשה בפייסבוק
מומלצים