שתף קטע נבחר

לבני לאל-ג'זירה: אל תציגו תמונה חד-צדדית

"ישראל מציעה חזון של שלום, חמאס מציע חזון של מלחמה", אמרה שרת החוץ בראיון לתחנת הטלוויזיה הקטארית. היא הדגישה שבעוד שישראל משתדלת שלא לפגוע במי שאינו מעורב בלחימה - חמאס מכוון אל נשים וילדים

מאמצי ההסברה: שרת החוץ, ציפי לבני, התראיינה בצהריים (יום ב') לרשת החדשות הערבית "אל ג'זירה" ומתחה ביקורת חריפה על התנהלות חמאס. "האחריות לחייהם של אזרחים שנפגעים שוכנת על כתפי חמאס", אמרה לבני.

 

השרה הבהירה כי ישראל מנסה לפעול רק נגד מפקדות חמאס והגורמים הקיצונים ברצועה. בתשובה לשאלה על הרג של נשים וילדים ברצועה, אמרה לבני כי בעוד שישראל משתדלת לא לפגוע במי שאינו מעורב בלחימה - חמאס פועל באופן מכוון נגד נשים וילדים בישראל: "אני יודעת שכל אובדן של ילד הוא נורא לכל אם ללא קשר ללאום שלהם, אך יש עניין מהותי שמבדיל בין הפגיעות. כשישראל פוגעת בחמאס היא מנסה להימנע מפגיעה באזרחים.

 

"חמאס מחפש להרוג ילדים, הוא יורה על גני ילדים, על בתי ספר, על אזרחים - כי זה תואם את הערכים הקיצוניים שלו. הערכים שלנו שונים בתכלית. אין שום מקום לשים את ישראל וחמאס במשוואה אחת. אנחנו פוגעים בחמאס שמסתתר בחסות האזרחים, החמאס מבקש לפגוע באזרחים. לחמאס לא אכפת ולחמאס לא משנה מה יקרה עם אזרחי עזה". 

לבני מתראיינת

 

בראיון אמרה לבני כי לפני התקיפות שיגרה ישראל הודעה לכל האזרחים באזור וקראה להם לעזוב באופן זמני את המקום. "אין לנו שום סכסוך עם אזרחים ואיננו מנסים לפגוע בהם", אמרה, "אני יכולה להבין את הנזק שנגרם, אך אנו מעוניינים לפעול נגד חמאס, ופוגעים במקומות שמהם ניתן לפגוע בישראל. אנו פועלים באופן ממוקד".

 

עוד אמרה כי ישראל מבקשת לחיות בשלום, אך חמאס לא מאפשר זאת - וממשיך לירות לעבר תושבי ישראל. היא הוסיפה שישראל עזבה את הרצועה, ואין לה כוונה לחזור, אך היא נדרשת להגן על תושביה. השרה אמרה כי ישראל לא ביקשה רשות מאף מדינה או גורם בעולם כדי לפעול. היא קראה לעולם הערבי והפלסטיני להוקיע את החמאס, "שמטרתו רק להעמיק את השנאה".

 

היא עקצה את המראיין באל-ג'זירה: "כשאתם מראים תמונות חד-צדדיות מעזה - אתם לא עוזרים לשלום. אני מבינה שתמונות שמייצרות פרובוקציות מובילות לזעם ועוינות של אזרחים, אבל אנחנו רוצים עתיד טוב יותר לאזור הזה".

 

לדבריה, "חמאס משתמש בתושבי עזה כבני ערובה שלהם. ישראל מציעה חזון של שלום, החמאס מציע חזון של מלחמה. כל מי שרוצה בשלום באזור הזה ורוצה בחזון שתי המדינות צריך להבין שבטרור ובקיצוניות אנחנו צריכים להילחם... המצב הזה לא יכול להימשך. חמאס, איראן וחיזבאללה הם האויבים של העולם החופשי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים