שתף קטע נבחר

בעלה של האם המטביעה בביהמ"ש: שחררו אותה

בעלה של אולגה בוריסוב, שהטביעה למוות את בנה בחוף בבת-ים, הגיש מכתב לבית המשפט בו ביקש לשחררה "כדי לעבור יחד את הטרגדיה". גם גיסותיה תומכות בשחרורה

אילן, בעלה של אולגה בוריסוב, הנאשמת ברצח בנה בן הארבע בחוף הים בבת-ים לפני כארבעה חודשים, הגיש הבוקר (יום ג') לבית המשפט העליון מכתב בו ביקש לשחרר אותה ממעצר. הבעל טען כי הוא צריך את אשתו לידו כדי לעבור יחד את הטרגדיה.

 

במהלך הדיון טען עורך דינה של האם, יוסי זילברברג, כי בוריסוב היתה אם למופת וטיפלה בבנה כ"נמרה בילדיה". לדברי עורך הדין, המעשה של האם אינו הגיוני ונעשה בעקבות המצב הנפשי ממנו סבלה: "היה פה כשל מערכתי של גורמי הרווחה השונים שידעו על מצבה של האם ולא עשו דבר בנדון". עו"ד זילברברג טען כי גיסתה של בוריסוב מוכנה להשגיח עליה 24 שעות וביקש מהשופט לשחרר אותה לחלופת מעצר.

 

עוד טען עורך הדין, כי משפטה של בורסיוב אמור להתחיל רק ביולי 2009 ואין זה הגיוני שעד אז תישאר במעצר. לעומת זאת טענה הפרקליטות, כי גורמי הסיכון שגרמו לאם לעשות את מה שעשתה קיימים גם היום וכי ישנה מסוכנות גדולה של בוריסוב כלפי עצמה ואף יכול להיות שהיא מהווה סכנה לסובבים אותה. "דווקא בכלא יש הקפדה לקחת תרופות וסדר יום קבוע שמסייע לייצב את המצב, טובת הסובבים אותה וטובתה שלה היא שתישאר במעצר". טענו בפרקליטות.

 

לאחר הדיון אמרו הגיסות של האם ל-ynet: "אין לנו כעס על אולגה, מה שקרה זה עניין של רגע. סך הכל אנחנו אוהבות אותה ורוצות להיות איתה. כלא ישבור אותה עוד יותר". משפחתה של בוריסוב אף הפנתה טענות כלפי המערכת וטענה שהנסיבות הביאו אותה למעשה שעשתה: "צריך לתמוך באשה הזאת, צריך לעודד אותה ואנחנו רוצים להיות איתה". השופט אלייקים רובינשטיין אמור להכריע בסוגיה בקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולגה בוריסוב. נאשמת ברצח
צילום: דנה קופל
מומלצים