שתף קטע נבחר

צילום: AP

אונר"א: רבע מההרוגים בעזה - אזרחים

דובר סוכנות הסיוע של האו"ם אונר"א אמר כי לפחות 25 אחוזים מההרוגים בפעולה הישראלית בעזה הם אזרחים, בהם 42 ילדים. מתאם הסיוע של האו"ם בעזה: חייבים לפתוח את מעבר קרני, למאות אלפי עזתים אין אוכל

לפחות 25 אחוזים מההרוגים הפלסטינים במבצע "עופרת יצוקה" הם אזרחים. כך נמסר היום (ד') מסוכנות הסיוע של האו"ם לפליטים הפלסטינים, אונר"א.

 

דובר אונר"א, כריסטופר גאנס, אמר כי "לפחות 25 אחוזים מאלה שנהרגו הם אזרחים - וייתכן שהמספר הזה גבוה בהרבה". על פי גורמים רפואיים ברצועה, מאז החל המבצע ב-27 בדצמבר, נהרגו קרוב ל-400 פלסטינים, ו-1,900 נפצעו. לפחות 42 מההרוגים הם ילדים.

 

"המצב השורר בעזה כרגע מסוכן ומבהיל מאוד להורים ולילדים", אמר מתאם הסיוע ההומניטרי של האו"ם מקסוול גיילארד. "עבור רבים, זה מצב של חיים או מוות. יש צורך מיידי לשים קץ ללחימה. בלעדיה, יוסיפו אזרחים להיהרג. אם האלימות לא תיפסק, יהיה זה קשה ביותר להעביר מזון לאלה שזקוקים לו נואשות. אנחנו לא יכולים להעריך היכן המצוקה החמורה ביותר, ומסוכן מדי לאזרחים לצאת מבתיהם כדי לקבל טיפול רפואי, להצטייד במזון ולסייע לאנשים במצוקה".

 

גיילארד אמר כי יש "צורך נואש" לפתוח את מעבר קרני כדי להעביר לרצועה מזון. "לאונר"א אין חיטה ל-750 אלף איש

הזקוקים לה. מחסנינו ריקים. אנחנו חייבים להכניס עוד אספקה".

 

הוא הוסיף כי אונר"א נמצאים בקשר רציף עם השלטונות הישראליים. "הם מציעים שיתוף פעולה ואנחנו מציעים להם שיתוף פעולה בחזרה. הם נענו לבקשות ספציפיות שהגשנו, ואנחנו מעריכים זאת. אך חומרת המצב כרגע דורשת לעשות עוד. היום אנחנו צריכים ששיתוף הפעולה הזה יתרגם לתוצאות אמיתיות בשטח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ילד שנפצע
צילום: רויטרס
סיוע הומניטרי
צילום: AFP
מומלצים