שתף קטע נבחר

עשרת אלפים "אמֵן" לרפואת הרב אליהו

800 נשים השתתפו ב"סעודת אמֵנים",שבה נאמרות ברכות בקול - וכל הקהל ענה "אמן" שוב ושוב, סגולה לרפואת הרב מרדכי אליהו. בערב השתתפו גם נועה ירון, שרמזה על ספר המשך ל"מקימי", ומיכל רנד שסיפרה על "הסכם" עם הקב"ה

800 נשים קראו יחד "אמן" בכוונה, ואז שוב "אמן", ושוב "אמן". על כל ברכה שנאמרה, ענו יחד קהל הנשים שנאספו שלשום (יום ב') באכסניית "בית וגן" בירושלים - בתקווה שהדבר יסייע לרפואתו של הרב מרדכי אליהו, שאושפז בפסח האחרון, ומאז יצא מבית החולים לזמנים קצובים בלבד.  

 

במהלך הערב, שאורגן על-ידי עמותת עזרת נשים, נערכה "סעודת אמֵנים", שבה ענו הנוכחות "אמן" על ברכות שונות, קראו מזמורי תהילים ואמרו תפילות "מי שברך", למען רפואת הרב, ולמען רפואתו של הרב עובדיה יוסף שחש השבוע ברע. "הפעם המבורכים, הופכים להיות המברכים", אמרו שם. בשל המצב הביטחוני, הוקדש הערב גם להצלחת עם ישראל.


רהב-מאיר ורנד. לא ויתרו על הקריירה (צילום: אסתר אליהו) 

 

על התוכנית האמנותית הופקדה העיתונאית סיון רהב-מאיר, שהגיעה לערב שלושה שבועות בלבד לאחר שילדה את בנה, והנחתה פאנל מרתק בו השתתפו נועה ירון-דיין ("מקימי") והשחקנית מיכל רנד ("האושפיזין"). שלוש הנשים הן בעלות תשובה שלא ויתרו על קריירה באור הזרקורים, ודיברו בגילוי לב על הדרך שלהן אל היהדות, השליחות שהן חשות, השילוב של אמהות וקריירה כנשים דתיות, וגם על חייהן הפרטיים.


800 נשים בכנס עונות אמן (צילום: אסתר אליהו)

 

כשרהב-מאיר שאלה את רנד, כיום סטודנטית לתסריטאות בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל", כיצד היא מצליחה לנהל קריירה במקביל לגידול משפחה בת שבעה ילדים וחיים לצד בעל שמופיע על הבמות, ענתה: "אני עשיתי הסכם עם הקב"ה, שאני אדאג לילדים שלו, והוא בתמורה ידאג לילדים שלי".

 

התמודדות פחות נוצצת

נועה ירון-דיין גילתה כי היא עובדת בימים אלה על סדרת טלוויזיה לספר "מקימי", ואף רמזה שהיא מנסה לכתוב ספר המשך, שיעסוק בהתמודדויות של בעלת תשובה. "אולי אני אקרא לו 'מושיב', על שם המשך הפסוק ('מקימי מעפר דל מאשפות ירים אביון, מושיבי עקרת הבית אם

הבנים שמחה הללויה' - ע.ד), אבל את 'מושיבי' הרבה יותר קשה לכתוב, כיוון שההתמודדויות הן הרבה פחות נוצצות", הודתה.

 

נושא שהעסיק את שלוש הפאנליסטיות הוא קו התפר בין העולמות הדתי-חרדי-חילוני. לדיין ורנד הייתה לא מעט ביקורת דווקא על הקיבעון של העולם החרדי, שבגינו, הרבה פעמים נדרשו לעשות ויתורים בקריירה כדי שלא לפגוע בשידוכי ילדיהם. אך שתיהן לא ויתרו והוציאו את "מקימי" ו"האושפיזין", למרות החששות. "לא תהיה לנו ברירה", התבדחה דיין עם רנד, "נצטרך להשתדך האחת עם השנייה".

 

את הערב, שנמשך עד לקראת חצות, חתם הרב דוד בצרי שעודד את הנשים, בחינניות המאפיינת אותו, להשתדל ללדת בכל שנה ילד, כיוון שלדבריו בכך הן מקרבות את הגאולה: "כתוב בגמרא 'אין בן דוד בא, עד שייכלו כל הנשמות בגוף". בסוף הערב הוקרא מאמר חז"ל "בשל נשים צדקניות נגאלו ישראל, ובשל נשים צדקניות אנו עתידים להיגאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתפללות לרפואתו
צילום: אסתר אליהו
מומלצים