שתף קטע נבחר

בשל המבצע בעזה: מספר 12 במרצ פורשת

במכתב שהעבירה להנהלת מרצ-התנועה החדשה מחתה אבתיסאם מראענה על תמיכתה של המפלגה בפעולה הצבאית בעזה ואי דאגתה לזכויות הפלסטינים. "לא רוצה להיות במפלגה שלא יוצאת בהפגנתיות נגד מלחמות", אמרה ל-ynet

אבתיסאם מראענה, הניצבת במקום ה-12 ברשימת מרצ-התנועה החדשה לכנסת, הודיעה הערב (יום ה') על פרישתה מהמפלגה, כחודש וחצי לפני הבחירות. במכתב ששלחה להנהלת מרצ מחתה מראענה על כך שהמפלגה תמכה בתחילה בפעולה הצבאית בעזה והודיעה כי במצב העניינים הזה - היא אינה יכולה להישאר.

 

במרצ-התנועה החדשה קיבלו בהפתעה את הודעתה של מראענה, ובמפלגה יש פעילים המנסים כעת להניא אותה מפרישה. יש לציין כי אתמול שינתה המפלגה את עמדתה והחליטה לצאת בקמפיין אינטרנט נרחב בו היא קוראת לממשלה לעצור את הפעולה הצבאית.

 

בשיחה עם ynet אמרה מראענה כי עמדתה ההתחלתית של המפלגה והעובדה שפעיליה לא יצאו להפגנות נגד המבצע - הספיקה לה כדי לגבש את ההחלטה. "אין הרבה מה להסתיר פה. כולנו נמצאים בסיטואציה קשה. הנושא הזה מציף את הבעיה שלנו, האזרחים הערבים. מצד אחד - הימין הקיצוני קורא לשלול מאיתנו את האזרחות על כך שאנחנו יוצאים להפגנות, ומצד שני - אני נמצאת בתנועה שלא יוצאת נגד המלחמה ולא מגנה על זכויות הפלסטינים".

 

"קראתי כמו כולם את הודעות התמיכה של מרצ בתחילת המבצע, וברור שהיה לי קשה מאוד עם זה", הוסיפה מראענה. "גם עכשיו הודעות המפלגה מדברות על דאגה מכך שצה"ל יסתבך בבוץ העזתי. הדגש הוא על דאגה לצה"ל ולא על דאגה גם למה שקורה בצד הפלסטיני".

 

"אולי אני נאיבית, ואולי זה בגלל שאני מעט זמן בפוליטיקה, אבל אני לא רוצה להיות במפלגה שלא יוצאת בהפגנתיות נגד מלחמות. כאזרחית ערבית במדינת ישראל אני לא יכולה להישאר במפלגה כשזו עמדתה", הוסיפה מראענה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
מראענה. אין הפגנות נגד מלחמות
צילום: ירון ברנר
מומלצים