שתף קטע נבחר

צילום: AP

מפקד בכיר בחמאס ושומר בי"ס נהרגו בעזה

יותר מ-25 יעדים הופצצו הלילה בעזה. באחת התקיפות נהרג אבו זכריה אל-ג'מאל, מפקד בזרוע הצבאית של חמאס, ובתקיפה אחרת נהרג שומר בבית ספר בעזה. בשעות הבוקר נורו 10 רקטות לישראל

נמשכות תקיפות חיל-האוויר ברצועת עזה. חמאס הודיע כי בהפצצת צה"ל הלילה (שבת) נהרג אבו זכריה אל-ג'מאל, מפקד בזרוע הצבאית של הארגון, "גדודי עז א-דין אל-קסאם". פלסטינים טענו הבוקר כי אדם העובד כשומר בבית ספר בעזה נהרג בתקיפה אחרת.

 

מבצע "עופרת יצוקה" - היום השמיני:

 

צה"ל תקף בלילה יותר מ-25 יעדים ברחבי רצועת עזה. בין השאר, הפציץ חיל האוויר מכללה ששימשה מקום מפגש ומסתור של פעילי חמאס, ושוגרו מסביבתה רקטות רבות לעבר ישראל. כמו כן, הותקפו בתי פעילים ששימשו גם כמחסנים לאמצעי לחימה ומגדל פיקוח בשדה התעופה דהנייה.

 

באחת התקיפות הופצצה מכוניתו של אבו זכריה אל-ג'מאל, מפקד גדוד העיר עזה, שלטענת צה"ל עסק בהכוונת ירי רקטות והיה אחראי על חוליות משגרי רקטות. בבית להיא הופצץ ביתו של אסמעיל רנאם, פעיל הזרוע הצבאית של חמאס. לטענת צה"ל, רנאם הוא אחד האחראים המרכזיים לירי טילי הגראד לישראל.

 

בנוסף, הופצצו ביתו של עז א-דין חדד, ראש הזרוע הצבאית של חמאס במזרח העיר עזה, ורכב של פעיל חמאס שלטענת צה"ל פרק אמצעי לחימה מרכבו למחסן בעזה. כוחות של חיל-הים תקפו מוצבים של חמאס, מחנות אימונים ומרחבי שיגור של רקטות. בשעות הבוקר דיווחו פלסטינים כי שומר בבית ספר נהרג באחת התקיפות.

 

בתוך כך ציינו גורמים ברצועה כי צה"ל פיזר בשעות הבוקר המוקדמות מנשרים הקוראים לתושבים שלא לצאת לרחובות. אמש נורתה רק רקטת קסאם אחת לאזור המועצה האזורית אשכול, והתפוצצה בשטח פתוח מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

במקביל, צה"ל תקף ברצועת עזה. לפי דיווח מגורמים פלסטינים, שני אנשי חמאס נהרגו בתקיפה ליד ג'בליה שבצפון הרצועה. מדובר ככל הנראה בחוליית רקטות של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל קסאם.

 

ראש הזרוע המדינית של חמאס, חאלד משעל, נשא נאום מוקלט ששודר אמש, ובו הבטיח לישראל "גורל שחור" אם צה"ל ייכנס לפעולה קרקעית ברצועת

עזה. "אתם תגלו שעזה היא קללת ההיסטוריה שלכם, היא זו שתטביע אתכם בים הכישלון.

אם תעשו צעד טפשי שכזה אולי יהיה לכם גם גלעד שליט שני, שלישי ורביעי", אמר משעל.

 

בשעות הבוקר נורו עשר רקטות לעבר שטחי ישראל. אחת מהן התפוצצה בחצר בית באשקלון. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק. כוחות מד"א וכיבוי אש הוזעקו לזירת הנפילה. בעקבות פגיעת הרקטה התלקחה אש בחצר הבית.


פורסם לראשונה 03/01/2009 07:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
עשן מיתמר מעל הרצועה
צילום: AP
מומלצים