שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טלוויזית "32 של פנסוניק - לא צריך לגעת בשלט

  הטלוויזיה החדשה של פנסוניק מתאימה למי שאינו מעוניין להתעסק עם ענייני כיול וחיטוט בתפריטים. והתמונה? מרגישה כמו פלזמה

  דגם LCD LX800 של פנסוניק מבקש להוביל את שוק מסכי ה-32 אינץ', והוא אכן מגבה זאת ביכולת תמונה מרשימה בשידורי טלויזיה וסרטי HD. סדרת ה- LCD החדשה של פנסוניק, כוללת שלושה דגמים: דגם TX-32LE8, דגם TX-37LX80 ואת הדגם הבכיר - TX-32LX800, אותו בדקנו.

   

  עיצובה הסולידי של ה- LX 800 אינו מעיד על תכונותיה הנחבאות. המסגרת שחורה – מבריקה, החלק התחתון כסוף ומקומר והבסיס מלבני ויציב. מי שמורגל בפלזמות של פנסוניק, ירגיש בבית, גם אם על שלט הכניסה רשום LCD, הכל נראה ומרגיש זהה לפלזמה: החל מהמראה החיצוני, דרך נורת ההפעלה שמהבהבת בירוק בזמן הדלקת המסך, התפריטים הדומים (והנוחים) והשלט הרחוק שזהה לכל פלזמה אחרת של פנסוניק.

   

  עוד ב-dtown: המוצרים הטובים ביותר של 2008

   

  החיבורים מאחור חסרים: אין מחבר סקארט אך יש שתי כניסות HDMI, שני חיבורי קומפוננט, כניסת מחשב VGA, אנטנת RF ושאר חיבורי אודיו-וידאו מקובלים. בצד, מצוי חריץ המיועד לכרטיסי זיכרון מסוג SD, ניתן להציג דרכו תמונות JPEG על המסך. לידו, מצויה גם כניסת S-VIDEO, קומפזיט אודיו ויציאה לאוזניות.

   

  תנו לפנסוניק לעשות את העבודה

  התפריטים ברורים לעין וקלים לתפעול. נראה כי מתכנני המסכים מעדיפים נוחות וגישה לקהל הרחב על פני מורכבות ואפשרות כיול פרמטרים מורכבים. פנסוניק כאילו מבקשת מהצופים: תנו לנו לעשות את העבודה מאחורי הקלעים, אל תגעו ואל תהרסו. לכן לא ניתן לשלוט על פרמטרים מתקדמים כגון מנגנון 100Hz, ניגודיות דינמית ועוד.

   

  ניתן לשלוט על Overscan, בהירות ניגודיות, צבע, ניהול צבע וטמפרטורה והחלקת רעש P-NR. לאודיו תפריט נפרד והוא מאפשר לכוון פרמטרים כגון בס, כיוון נפרד לעצמת השמע באוזניות, מצב סראונד וירטואלי, כמו גם מרחק הרמקולים מהקיר הקרוב ביותר. ככל שגודל הטלויזיה קטן יותר, כך בולטות פחות בעיות השידור הישראלי לעיניים, כך שבאופן כללי, ניתן לומר ששידורי טלויזיה רגילים (SD) יראו טוב יותר על מסך LCD בגודל 32 אינץ' בהשוואה ל- 42 אינץ' לדוגמא.

   

  הוסיפו על כך עיבוד וידאו איכותי שהוטמע בדגם LX800 וקיבלתם איכות תמונה טובה מאוד, חלקה אך גם מפורטת, מבלי להבליט יותר מדי פגמים לעין. איכות התמונה משתנה מערוץ לערוץ, בהתאם לאיכות בה משודר הערוץ הספציפי, אך באופן כללי, ניתן להנות מאוד מהמראה על המסך, בערוצים מסויימים (סדרות וסרטים), מתקבלת בתחושה תוצאה שקרובה למדי לאיכות HD.

   


  מינימום תפריטים (צילום מסך)

   

  בשידורי 4:3 יש להשתמש במצב "מתיחה חכמה" הקרוי Just בפנסוניק. מרכז התמונה נשאר ללא שינוי, אך השוליים (ימני ושמאלי) נמתחים ולכן מתקבל עיוות מסויים בצדדים. ללא ספק, שידורי הטלויזיה בארץ מהווים אתגר למעבד הוידאו במסך: חולצתו התכולה של מנחם הורוביץ מרצדת בפסים מתפרעים בזמן שהוא מברך על נר ראשון של חנוכה.

  רק כשהמצלמה מתקרבת, אנו מבחינים כי החולצה מגומרת בהדפס משבצות, מה שגרם למעבד המסך לרצד בזמן הנסיונות להחליק את הטקסטורה.

   

  עוד ב-dtown: מגבר משולב ונגן CD במבחן

   

  מצבי תמונה

  מלבד מצב Just, כולל המסך מצבים נוספים כגון 16:9 טבעי (עם תמיכה ב- NR), שני מצבי 4:3 ושלושה מצבי זום. ניתן כבר לזהות את הסממנים החיוביים שבולטים בהרכב התמונה של הדגם הנבחן: פירוט, חדות ועומק, שימו לב לשובלי העשן שמשאירים אחריהם מטוסי האקרובטיקה. דגם ה- TX-32 LX800 אינו משאיר את הצופה אדיש. הפרטים בתמונה יוצאים החוצה, הפרדת הגוונים טובה גם היא ומאפשרת להבחין בניואנסים שונים, לתמונה יש טעם עשיר, מלא פרטים וצבע.

   


  תמונה חדה, טעם עשיר (צילום מסך)

   

  אופי הצבע נוטה לצד העשיר. ברירת המחדל בתפריט הצבע עלולה להראות אולי מוגזמת קמעה עם גוון שנוטה לעיתים לכיוון האדום, אך האפקט שנוצר יוצר תמונה מלאת חיים.

  ניתן, כמובן, לשלוט על רווית הצבע דרך התפריט, לשנות את הטמפרטורה שלו (מגוון צהבהב אל כחלחל) או לעדן את העוצמה.

   

  עוד ב-dtown: הדור הבא של ה-Fuga

   

  יתרונה של ה-LCD LX800 אינו טמון דווקא ברמת השחור המוחלטת, אלא ביכולת לשמור על רמת צבע ופירוט גם בתוך הקטעים האפלים והבהירים. הטווח הדינמי גדול יחסית ומאפשר להציג קטעים בהירים וכהים, זה לצד זה, מבלי לוותר על פירוט באף אחד מחלקי התמונה. כאשר מוצגת על המסך דמות בהירה ומוארת יחסית, היכולת להציג פרטים וצבע עשיר גם בחלקים החשוכים, תורמת רבות לתחושת עומק - תלת מימדיות.

   

  ניגודיות דינמית

  ה- LCD 32 אינץ' LX 800 כוללת מנגנון ניגודיות דינמית, אשר אשר משנה את עוצמת התאורה בהתאם לסצינה שמוצגת על המסך. לא ניתן לשלוט על פעולתו או להגדיר את עוצמת תאורת המסך וחבל, מפני שלפעמים, השחור אינו כהה דיו, מה שבולט במיוחד כאשר מוצג עצם בהיר שמטעה את המנגנון וגורם לו להבהיר את שאר חלקי התמונה.

   

  כאשר מדובר בתנועה מאתגרת של מעבר מסצינה בהירה לכהה ולהפך, מגיב המנגנון במהירות מרשימה: בסצינת הסיום של ספיידרמן 2, זורק ד"ר אוקטופוס את ספיידרמן דרך החלון ובו ברגע התמונה עוברת אל הלילה החשוך, באותו הרגע מחשיך מנגנון הניגודיות הדינמי את התמונה ומציג שמיים כהים לתפארת, כאשר ספיידרמן חוזר בשנית אל זירת הפעילות המוארת, חוזר גם המנגנון הדינמי ומאיר בחזרה את הנעשה על המסך.

   

  אחד הביצועים המרשימים של המסך מתרחש בסצינות הכוללות תאורה מגוונת ומאפשר להציג לראווה מגוון רב של גוונים ועוצמות אור שונות בכפיפה אחת, מה שחוזר ומביא תחושת עומק ריאליסטית מאוד.

   


  תמונה עם מגוון עוצמות אור (צילום מסך)

   

  100Hz - דגם זה כולל מנגנון 100Hz, לא מדובר באותו מנגנון החלקת תנועה שנמצא בדגם הפלזמה 42 אינץ' PY800, אלא במנגנון פשוט יותר שמכפיל את כמות הפריימים הקיימת ובכך מונע ריצוד מיותר.  בכל מקרה, התוצאה הסופית חלקה למדי לעין, גם ה- JUDDER המפורסם (רעד בתמונה בזמן תזוזת מצלמה) אינו בולט והתחושה הכללית הינה של תנועה זורמת וחלקה על המסך.

   

  לסיכום

  הגישה של פנסוניק הינה לקחת שליטה ואחריות על איכות התמונה ולהשאיר למשתמש שליטה בסיסית, זו גישה שמתאימה לרוב הציבור שאינו מעוניין להתעסק עם ענייני כיול

  וחיטוט בתפריטים.

   

  באופן אישי, הייתי מעדיף שליטה על פרמטרים מתקדמים, כגון שליטה על עוצמת תאורה אחורית, מה שהיה מביא לשיפור רמת השחור במצבים מסויימים, בכל מקרה, התוצאה הסופית אליה הגיעו מהנדסי פנסוניק, מרשימה ונסמכת על פנל LCD איכותי מסוג IPS Alpha, משולב במעבד וידאו מתקדם.

   

  שוק מסכי ה- LCD בגודל 32 אינץ' רווי עד מאוד בדגמים שונים ומשונים, מחירה של ה- LX 800 של פנסוניק פונה לקו הגבוה יותר ומציע בתמורה איכות תמונה מצויינת שבולטת לעין בשידורי טלויזיה רגילים ואף יותר כאשר עולים מדרגה אל עולם האבחנה הגבוהה.

   

  עוד ב-dtown: איך לחבר מחשב למסך LCD או פלזמה

   

  במובנים רבים, מסך ה- LCD LX 800 מרגיש כמו פלזמה (ולמי שלא הבין, זו מחמאה) כשהוא משלב יכולת הצגה מרשימה של פרטים בחלקי תמונה בהירים וכהים, ביחד עם עומק מוחשי, עיבוד וידאו איכותי וחדות של LCD הגורמת לכל הפרטים לבלוט החוצה.

   

  Panasonic HD TX-32LX800

   

  ציון:

   

  מחיר: 4,490 ש"ח

  שירות ואחריות: 5 שנים ע"י יורוקום

   

  יתרונות: איכות תמונה בשידורי SD ו- HD, פירוט וחדות, 100Hz, נוחות הפעלה

  חסרונות: אין גישה לכיוון פרמטרים מתקדמים בתפריט, ללא חיבורי סקארט

  השורה התחתונה: שליטה בסיסית למשתמש

   

  מפרט טכני

  סוג מסך: LCD

  גודל מסך: 32"

  יחס מסך: 16:9

  רזולוציה: 1366X768 פיקסלים

  ניגודיות דינמית: 10,000:1

  מנגנון 100Hz: כולל 

  זויות צפיה: 178º

  תמיכה בשידור: עד 1080p

  חיבורים: AV In/S-Video/2XComponenet/USB2.0/2XHDMI 1.3-HDCP Input

  חיבור לכרטיס זיכרון SD: תמונות JPEG

  מידות: רוחב 821 מ"מ, גובה 539 מ"מ, עומק כולל מעמד 98 מ"מ, משקל 17.5 ק"ג

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים