שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

"עיני האומה נשואות אליכם". איגרת הרמטכ"ל

"יצאנו למבצע מוכנים, מאומנים וחדורים בתחושה עמוקה של שליחות. לא תאבי מלחמה אנו, אך הזורע הרס וחרדה בבתינו ובקרב משפחותינו, ימצא אותנו נחושים להשכים ולהכריעו"

"אויבנו טעו בפרשם את האיפוק וההבלגה שגילינו, כחולשה", כתב היום (א') הרמטכ"ל לחיילי צה"ל ומפקדיו. בעוד הפעולה הקרקעית מתקדמת בעומק הרצועה, ביקש רב-אלוף גבי אשכנזי לחזק את ידי הלוחמים, באיגרת מיוחדת - שזו לשונה:      

 

"חיילי צה"ל ומפקדיו, בסדיר ובמילואים, צה"ל החל אמש במימוש השלב השני של מבצע 'עופרת יצוקה', שעיקרו התמרון היבשתי בתוך שטחי רצועת עזה יצאנו למבצע מוכנים, מאומנים וחדורים בתחושה עמוקה של שליחות"..

 

"לא תאבי מלחמה אנו, אך הזורע הרס וחרדה בבתינו ובקרב משפחותינו, ימצא אותנו נחושים להשכים ולהכריעו! מטרתנו להגן על זכותם של תושבי מדינת ישראל - נשים, גברים, זקנים וטף - לחיות את חייהם באין מחריד! נשיב להם מנה אחת אפיים, נפגע בטרור, בשולחיו ובתומכיו פגיעה קשה ונבהיר לכל מבקשי רעתנו את נחישותנו להבטחת שלומה וריבונותה של מדינת ישראל עדי-עד!

  

"אין לנו מלחמה עם האזרחים הפלסטינים, אויבנו הם גורמי הטרור - החמאס וגרורותיו, שהפכו את האוכלוסייה כולה ל'מגן אנושי'. דרכנו לא תהיה דרכם, נממש את משימותינו בנחישות ובתבונה ונשאר נאמנים לערכינו ומורשתנו.

 

"לוחמי צה"ל ומפקדיו, עיניים רבות, בכל רחבי הארץ, נשואות אליכם היום בגאווה ובתקווה.

אני מכיר אתכם, את עוז רוחכם ומסירותכם, בוטח בכם וביכולותיכם וגאה על ההזדמנות שניתנה לי לפקד עליכם בשעה זו.

נכה את האויב מכה ניצחת ונשיב את הביטחון לתושבי הדרום!

  

חזק ונתחזק,  

גבי אשכנזי, רב אלוף

ראש המטה הכללי".  

 

ביום הלחימה התשיעי - והשני לפעילות הקרקעית - נשמע הרמטכ"ל שבע רצון: "שוחחתי עם המח"טים והמג"דים בשטח, ואני מעודד מהנחישות והרצון להשלים את המשימה", עדכן היום את שרי הממשלה. הוא הוסיף: "החמאס מעדיף עימות בשטחים בנויים. ירי הרקטות עד עתה נמוך ממה שציפינו - אך לחמאס יש עדיין יכולת לירות רקטות. הפעילות לא יכולה להפסיק את הירי - ואנו צופים את המשכו".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מכיר אתכם, את עוז רוחכם"
צילום: יותם פרום
מומלצים