שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

לבני: המכללה בעזה - הפקולטה למדעי המוות

במוסד האקדמי שהופצץ היו לפי צה"ל מעבדות נפץ. "אצלנו יש פקולטות למדעי החיים, אצלם למדעי המוות", אמרה שרת החוץ

שרת החוץ ציפי לבני ממשיכה להפגין קו מיליטנטי ביחס לחמאס: בהתבטאות חריפה בתגובה לביקורת שנשמעה כלפי ישראל בעולם על הפצצת מבנים במכללה האיסלאמית בעזה, אמרה היום (א') שרת החוץ, ציפי לבני, כי "אצלנו מדובר בפקולטות למדעי החיים, בעוד שאצלם מדובר בפקולטה למדעי המוות".

 

לפי גורמי ביטחון וממשל, במכללה העזתית שהופצצה בשבוע שעבר פעמיים מהאוויר שוכנה מעבדת הפיתוח של חומרי חבלה ונפץ. זו פעלה בשני מבנים נפרדים: מבנה אחד עסק בפיתוח כימי וביולוגי של חומרים ששמשו את הזרוע הצבאית של החמאס. במבנה השני הייתה מעבדת אלקטרוניקה.

 

בשני המבנים האלה, שנהרסו כמעט כליל בהפצצת מטוסי חיל האוויר, פעלו גורמי הטרור בין היתר להגדיל את טווח הרקטות הפלסטיניות, ופיתחו את פצצות המרגמה שנורו לעבר העורף הישראלי. בלשכת ראש הממשלה ובצה"ל הגדירו את המתחם כ"רפא"ל הפלסטיני".


הריסות המבנה שהופצץ במכללה האיסלאמית (צילום: AFP)

 

לבני אמרה את הדברים בישיבת הממשלה שהתקיימה באופן מיוחד בקריה בתל-אביב. היא התייחסה לנושא המכללה האיסלאמית לאחר שששרת החינוך, יולי תמיר, ציינה בסקירתה שאוניברסיטאות רבות בעולם תוקפות את ישראל בשל הפעולה. לדברי תמיר, התופעה מתרחבת וראויה לתגובה של ישראל.

 

לאחר ישיבת המטבחון המשולש המכונס גם הוא בקריה, תתפנה לבני לבלום את המתקפה המדינית העולמית המתפתחת על ישראל בגין המבצע בעזה. שרת החוץ תיפגש הערב עם סגן שר החוץ הרוסי אלכסנדר סלטנוב, ראשון המדינאים שמבקר בישראל על רקע הפעולה הקרקעית בעזה. 

 

בימים הקרובים עתידים לבוא רבים לישראל - בראשם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי ושר החוץ שלו ברנאר קושנר,

 שינחתו מחר בניסיון להשיג את הסכמת ישראל להפסקת אש. כמו כן יגיעו נציגים ממדינות בסקנדינביה.

 

לבני מטפלת בדרגים הבכירים - שרי החוץ ובכירי ארגונים בינלאומיים - כדי להסביר את עמדת ישראל בנושאים ההומניטריים בעזה. הערב תארח לבני פעילים המבקשים להעביר סיוע לעזה, ותבשר על הקמת מנגנון ישראלי לטיפול בבקשות הסיוע לאזרחים. מנגנון זה יוופעל במשותף על ידי משרד החוץ ומתאם פעולות צה"ל בשטחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני ואולמרט, היום בישיבת הממשלה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים