שתף קטע נבחר

סין נגד גוגל והאתרים הגדולים: מפיצים תוכן גס

ממשלת סין, המפעילה צנזורה על הרשת, טוענת כי האתרים הגדולים במדינה, בהם מנועי החיפוש גוגל ובאידו, לא מפעילים מספיק סינון נגד תוכן גס

ממשלת סין החלה בקמפיין נגד אתרים גדולים בהם מנועי החיפוש גוגל ובאידו (מנוע החיפוש הגדול במדינה), מאחר שלטענת בכירים הם מאיימים על המורל הלאומי על ידי הפצת פורנוגרפיה וגסויות.

 

ממשלת סין מפעילה באופן קבוע צנזורה על האינטרנט, ומפקחת על התכנים הנגישים לאזרחים במדינה, וכן על תכנים שמפרסמים גולשים ובלוגרים מסין. המדינה מצנזרת תוכן פורנוגרפי, אך גם תוכן פוליטי שלטענתה פרסומו מהווה הפרת החוק. חברות גדולות הפועלות בסין משתפות פעולה בטענה כי הן מחוייבות לקיים את החוקים המקומיים.

 

המשרד לבטחון לאומי ושש סוכנויות ממשלתיות אחרות במדינה הכריזו על העניין היום (ב'), כך על פי דיווחים של הטלוויזיה במדינה בה גם הוצג תהליך לקיחה של ציוד דיגיטלי ממשרד בלתי מזוהה. "(הגופים הממשלתיים) החליטו להתחיל בקמפיין לנקות את התוכן הגס באינטרנט, וחשפו מספר גדול של הפרות המורל הלאומי ופגיעה בבריאות הפיזית והמנטלית של נוער וצעירים", כך נאמר בדיווח. עוד צוין כי 19 מפעילי אינטרנט ואתרים נכשלו בסינון תוכן גס, ולא שמו לב לאזהרות מהצנזורים. 

 

"חלק מהאתרים ניצלו פרצות בחוקים ובתקנות", אמר קאי מינגזהו, סגן מנהל משרד מועצת המידע במדינה, שהשתתף בהכנת הקמפיין, "כולם השתמשו בדרכים שונות להפיץ תוכן ירוד, נמוך וגס, וגרמו לנזק באינטרנט". המשרד אחראי על הצנזורה בסין.

 

קוי ג'ין, דוברת מטעם גוגל בסין וסאן יאו, דובר מטעם באידו סירבו להגיב בנושא, שניהם טענו כי אינם מודעים להודעת הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוצאים נגד האתרים הגדולים
צילום: רויטרס
מומלצים