שתף קטע נבחר

מפעילי אתר רדיו מזרחי הואשמו בהפלת מתחרים

תחרות צורמת: מפעילי תחנת הרדיו האינטרנטית "עידן המזרח" חשדו כי תחנה מתחרה משבשת להם את האתר - והפיצו בתגובה וירוס שהפיל את שידוריה, ביחד עם שלוש תחנות מתחרות נוספות

כתב אישום חמור הוגש בבית משפט השלום בראשל"צ כנגד תושב העיר ותושב ירושלים, שהפעילו אתר רדיו מזרחי, בגין הפלת אתר אינטרנט של רדיו מתחרה.

 

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אילן שדי מפרקליטות מחוז מרכז, השניים החדירו וירוסים לאתר של הרדיו המתחרה וגרמו לנפילתו. סעיפי האישום כוללים חדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה, עריכת וירוס מחשב, ושיבוש חומר מחשב.

 

מכתב האישום עולה כי אחד מהנאשמים היה בעליו של אתר הרדיו "עידן המזרח" ואילו השני שימש בתפקיד שדרן. השניים טענו כי חשדו שבעליו של אתר הרדיו האינטרנטי המתחרה "נושמים מזרחי" שיבש את פעולת האתר שלהם.

 

בתגובה לכך, פנה אחד הנאשמים לקטין, אשר החזיק ב-Bot Net (רשת "מחשבי רובוטים" הנשלטים מרחוק, ללא ידיעת בעליהם, על ידי האקרים) של 600 מחשבים, ו"ביקש עזרתו בשיבוש אתר הרדיו האינטרנטי "נושמים מזרחית", וכל אתר אחר שמתחרה באתר רדיו עידן המזרח".

 

הקטין הסכים לבקשה, ובעזרת וירוס שהכין הנאשם השני, גרם למאות המחשבים שנשלטים תחתיו להכנס בו זמנית לאתר המתחרה - מה שגרם לשיבוש שידורי האתר. לאחר מכן, פעלו הנאשמים בשיטה זו גם נגד שלושה אתרים נוספים שהשמיעו מזרחית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אקורד צורם בתחנות המזרחיות
צילום: ויז'ואל פוטוס
מומלצים