שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ירי הרקטות מעזה: כ-40% פוגעות בשטח בנוי

בישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת אמר שר הביטחון, כי 60% מהרקטות נופלות בשטחים פתוחים. לדבריו, "רק ב-2 אחוזים מדובר בפגיעה ישירה"

כשברקע רעמי הרקטות שיורים הפלסטינים לעבר שטחי ישראל, השתתף בצהריים (יום ב') שר הביטחון, אהוד ברק, בישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת. לדברי ברק, "60 אחוזים מהנפילות הן בשטחים פתוחים ו-40 אחוזים הן בשטח בנוי". שר הביטחון הוסיף, כי 10 אחוזים מהרקטות גרמו נזק לבניינים ורק ב-2 אחוזים מדובר בפגיעה ישירה.

 

"עופרת יצוקה" - דיווחים אחרונים

 

ברק אמר בוועדה, כי אישר את גיוס המילואים, "כדי לאפשר את הכנת

השלב הבא, באם נדרש לו. מילואים זו חבורה נהדרת שפועלת בהתנדבות ובכוח המוטיבציה. צה"ל מוכן ודרוך גם לשלב הבא. העורף מתנהל לפי תוכנית סדורה. הכי חשוב להישמע להוראות פיקוד העורף".

 

שר הביטחון והרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, זכו לשבחים כמעט מכל חברי הוועדה, פרט לח"כ זהבה גלאון ממרצ שמתחה ביקורת על הכניסה הקרקעית. ברק הסביר, כי "הוכרז מצב מיוחד של עד 40 קילומטר בעורף. שיתופי הפעולה טובים בין משרדי הממשלה ולראשונה זה שנים רבות הופעל משק לשעת חירום".


דיוני ועדת חוץ וביטחון בכנסת. גלאון מתחה ביקורת (צילום: דודו אזולאי) 

 

ח"כ סילבן שלום (ליכוד) אמר, כי "חלון הזמן המדיני מצטמצם עם הגעתם

של נשיא צרפת ושרי החוץ האירופים. יש להיערך במהירות ובנחישות להכרעה ולפעול להשגת הסדר הפסקת אש, שיסיר את איום הטילים וישנה את המציאות הביטחונית באזור".

 

לדברי שלום, "אסור לישראל לקבל הפסקת אש מדומה על חשבון ביטחונם ועתידם של מיליון אזרחים. היה לנו מספיק עם הרגיעה המדומה הקודמת, שאפשרה לחמאס להתחמש עם טילים עד באר שבע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק בוועדה. זכה לשבחים
צילום: דודו אזולאי
רקטה שנורתה לישראל
צילום: רויטרס
מומלצים