שתף קטע נבחר

הכלב נפצע מקסאם - משרד החקלאות יסייע

בשבוע שעבר נהרג כלב מפגיעת קסאם בבית בשדרות. המקרה הבהיר את בעיית מימון הטיפול בחיות מחמד שנפצעות מהירי בדרום, שעלול להגיע לאלפי שקלים. בעקבות המקרה הודיע משרד החקלאות: נסייע לבעלים בכיסוי ההוצאות ונטפל גם בחיות ללא בעלים

לפני כשבוע פגעה רקטת קסאם בבית משפחה בשדרות והרגה את הכלב המשפחתי ששהה באותה עת בחצר הבניין. למרות שהובהל לטיפול רפואי אצל וטרינר באזור, הפגיעה הקשה מהרסיסים גרמה לאובדן דם רב והכלב מת על שולחן הניתוחים.

 

בעקבות המאורעות הבטחוניים והסיכוי לפגיעה גם בחיות המחמד מרקטות וטילי החמאס, החליטו שר החקלאות, שלום שמחון ומנכ"לית המשרד, יעל שאלתיאל, כי המשרד יסייע במימון לטיפול רפואי לכלבים וחתולים שנפצעו מירי מרצועת עזה.

 

 

"אחת הבעיות העיקריות העולות מנושא טיפול בבעלי חיים שנפגעו, היא שמס הרכוש אינו רואה בהם רכוש ולכן גם לא מוענק לבעלי החיה פיצוי על טיפול רפואי בבעלי חיים וזהו החלק שאנו מעוניינים לתמוך בו, מאחר שהטיפול בחיה פצועה עשוי להגיע לאלפי שקלים", אמרה ל-ynet ד"ר דגנית בן-דב, הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות.

 

"הסיוע במימון הטיפול יוענק לכלבים וחתולים פצועים שיש להם בעלים, אך אנו נשקול גם טיפול במידה וחיה שאין לה בעלים נפצעה, כדוגמת חיות רחוב, כל עוד ניתן לטפל בהן ולמצוא להן בית".

 

לדברי בן-דב, הצורך עלה בעקבות הקשר עם הווטרינרים הרשותיים בשטח. "החלטנו לקדם את הנושא בתקווה שלא יהיה צורך לטפל בבעלי חיים פצועים וכולם יעברו בשלום את התקופה הזאת", היא מוסיפה.

 

במשרד מבהירים כי אין כרגע מוקד מוסדר לטיפול בפניות הציבור, אך ניתן לשלוח את הפניות אל ד"ר דגנית בן-דב, משרד החקלאות בכתובת: dganit.b@moag.gov.il או לפקס: 03-9681661

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם בנתיבות בשבוע שעבר
צילום: רועי עידן
מומלצים