שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

דיווח: חיזבאללה העלה את הכוננות לשיא

בלבנון ממשיכים לעקוב בעצבנות אחר גיוס חיילי המילואים וחוששים מפני ניסיון ישראל "לנקום על תבוסתה במלחמת יולי 2006" וליצור מציאות חדשה בגבול הצפון. בלבנון טוענים: כוננות חיזבאללה היא הגנתית בלבד, ואינה למטרות תקיפה

חיזבאללה העלה את דרגת הכוננות בקרב כוחותיו הלוחמים לכוננות עליונה. כך דיווח הבוקר (יום ג') העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון.

 

אתמול דווח ב-ynet כי בלבנון עוקבים בעצבנות אחר הנעשה ברצועת עזה והאיתותים לכך נמשכים גם הבוקר. לפי הדיווח, במליציה השיעית מתייחסים ברצינות לאיתותים הנשמעים מפי שר הביטחון, אהד ברק, ובמיוחד לגיוס אלפי חיילי המילואים בישראל ולשליחת חלקם לחזית הצפון ולגבול עם לבנון.

 

מקורות לבנונים שונים מסרו לעיתון, כי בחיזבאללה מתייחסים בחשדנות לתגבור כוחות הצבא הישראליים, לא מאמינים להצהרות הנשמעות בישראל, ונחושים שלא לתת לישראל הזדמנות "לנקום על תבוסתה במלחמת יולי 2006". בשל כך הועלתה דרגת הכוננות בשורות הארגון לכוננות עליונה למטרות מגננה.

 

לפי אותם מקורות, מדובר בכוננות הגנתית בלבד, ולא כזאת שנועדה לתקוף את ישראל באופן יזום. 

לפי הדיווח, בחיזבאללה חוששים מפני מתקפת פתע ישראלית בדרום לבנון ומניסיון ישראלי לנצל את תקופת המעבר בין שני הממשלים האמריקניים ולצאת ל"הרפתקה חדשה" במטרה לכפות מציאות חדשה בגבול עם לבנון.

 

בהקשר זה, ציינו אותם המקורות, כי הקשר המתנהל כיום בין מפקדת כוחות יוניפי"ל למפקדת צבא לבנון מעורר שביעות רצון רבה בין הצדדים, כמו גם התייעצויות המתקיימות עם הכוחות העיקרים בדרום לבנון, ובמיוחד עם חיזבאללה ועם תנועת אמ"ל השיעית. כל זאת מתוך כוונה שלא לאפשר לשום גורם "להשתמש בשטח הדרום כבסיס לירי רקטות (לעבר ישראל) ובכך לסבך את לבנון ולהכניסה למצב בו היא אינה חפצה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגלי חיזבאללה ופלסטין בדרום לבנון
צילום: AFP
מומלצים