שתף קטע נבחר

חשד: חייל צה"ל רצח את חברו בבסיס

בצה"ל חושדים כי חייל רצח את חברו ליחידה באחד מבסיסי צה"ל. גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet: "מעדויות שנגבו בשטח ניתן להעריך כי החלל נפגע בכוונת זדון בתוך הבסיס". צו איסור פרסום הוטל על רוב פרטי הפרשה

העימות בין החיילים בבסיס הסתיים ברצח. פרשה חמורה נחקרת מאז אמש (יום ב') בידי מצ"ח, בליווי הפרקליטות הצבאית. החשד הוא כי חייל רצח את חברו ליחידה בדרום הארץ. על מרבית פרטי הפרשה שהגיעו לידי ynet הוטל צו איסור פרסום בידי שופט צבאי.

 

החייל הפצוע נורה בנשק צבאי, הוטס לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ושם מפצעיו. אמש הוציא נשיא בית הדין הצבאי של פיקוד הדרום, אלוף משנה ניר אבירם, צו איסור פרסום גורף על פרטי הפרשה ונסיבותיה, זאת לבקשת התביעה הצבאית וחוקרי מצ"ח שמונו לחקור את הארוע החמור. הצו אוסר פרסום פרטים אודות החלל, מיקום הארוע והתפתחויות בחקירה.

 

ממעט הפרטים שניתן לפרסם עולה כי מדובר בארוע חמור, שכמותו לא היה בצה"ל שנים רבות בתוך בסיס צבאי. כבר בחקירה הראשונית קבעה התביעה הצבאית כי יש חשד כי החייל נרצח בתוך הבסיס שבו שירת. 

 

בשל חומרת הארוע הוחלט במצ"ח למנות צוות חוקרים בכיר, המלווה בידי נציגי הפרקליטות. גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet: "מתמונת הארוע כפי שעולה עד כה ומעדויות שנגבו בשטח ניתן להעריך כי החלל נפגע בכוונת זדון בתוך הבסיס. נצטרך לבצע חקירה שקולה וזהירה על מנת להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם האחראים לעניין".

 

זה כמה שנים שארועים מסוג זה לא התרחשו בצה"ל. עם זאת, זכורים שני ארועים שבהם נרצחו חיילים בידי חבריהם באמצעות נשק צבאי.

 

בפברואר 2002 נורה למוות חייל טירון בחטיבת גבעתי, טוראי אבי דנילוביץ', על-ידי חייל המשרת עמו בטירונות בפלוגה אחרת. על פי החשד,

 נכנס החייל היורה בשעת ערב לאוהל של דנילוביץ', בבסיס הטירונים בקציעות, כיוון אליו את נשקו האישי, מסוג M16, וירה כדור אחד בלבו.

 

חמש שנים קודם לכן אירע מקרה דומה בבסיס צה"ל בבקעת הירדן. שני חיילי הנדסה קרבית, אלפרד כהן ז"ל ושחר כהן, שהיו מסוכסכים ביניהם לאורך זמן, התווכחו על שיחת טלפון בחדר המבצעים בו שימש שחר כהן כסמל מבצעים. במהלך הויכוח דרך שחר כהן את נשקו וירה באלפרד כהן כמה כדורים, שגרמו למותו.

 

באוגוסט 1991 נהרג קובי פוליקר חייל בגבעתי, בן אחיו של הזמר יהודה פוליקר, לאחר שחברו השליך לעברו קסדה במהלך ויכוח ביניהם. אלון פייג, החייל שהשליך את הקסדה, הורשע בהריגה ונידון לשנה וחצי מאסר בפועל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים