שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אחינועם ניני במכתב פתוח לתושבי עזה

  הזמרת אחינועם ניני מפרסמת ברשת החברתית iPeace מכתב לפלסטינים הקורא להיפטר מ"המפלצת הזאת, הסרטן הזה, הוירוס הזה" ששמו חמאס

  אחינועם ניני, הזמרת הנודעת בהתבטאויותיה הפוליטיות, יוצאת במכתב גלוי הממוען לאזרחים הפלסטינים, בעזה ובכל מקום אחר. ניני פרסמה את המכתב באתר iPeace, רשת חברתית בינלאומית שהוקמה לפני כמה חודשים על ידי דודי כליפא. האתר מנוהל בישראל ויש בו יותר מ-14 אלף חברים מכ-180 מדינות.

   

  הנה המכתב בתרגום חופשי, ובקיצורים הכרחיים:

   

  מכתב לאחיי הפלסטינים בעזה ובכל מקום

   

  אני כותבת לכם בלב כבד. עזה בוערת. הגבול עם ישראל נמצא תחת אש. ילדים משני צידי הגדר מבוהלים, מצולקים לכל החיים, פצועים בגוף ונפש. החיים אובדים, הדם נשפך! כאב ודמעות וצער בכל פינה.

   

  עד כמה זה מוכר, אחיי? עד כמה כולנו מכירים את התמונות האלו, את הפחד האוחז בגרוננו, את התקווה הנעלמת מלבּנו?

   

  יש לנו אויב משותף, אויב נוראי, ועל כולנו לפעול יחד כדי לחסל אותו!

   

  האויב הוא הפנאטיות. האויב הזה הוא הקיצוניות, בכל דרכי הביטוי המכוערות שלה. האויב הוא אלה שמציבים את אלוהים מעל לחיים, שטוענים שאלוהים הוא חרבם ומגינם, שטוענים שאלוהים נמצא בצד שלהם. יהודים, מוסלמים, נוצרים, כולם חולקים את זה. כולם נפלו לקיצוניות ההרסנית, הנוראית הזאת בשלב כלשהו בעברם והתוצאות היו נוראיות.

   

  עכשיו אני רואה את הפנאטיות מרימה את ראשה המכוער... אני רואה את העיניים השחורות שלה ואת חיוכה המצמרר. אני רואה דם על ידיה, ואני מכירה את אחד משמותיה הרבים: חמאס.

   

  גם אתם מכירים אותה, אחיי. אתם מכירים את המפלצת המכוערת הזאת. אתם יודעים שהיא אונסת את נשותיכם ושוטפת את מוחות ילדיכם. אתם יודעים שהיא מחנכת לשנאה ומוות... היא חיה על הדם שלכם וזועקת את שמו של אללה לשווא, מנצלת אתכם, מענה אתכם ומחזיקה אתכם כבני ערובה.


  ניני. אינשאללה, תהיה לנו הזדמנות לשלוח יד זה לזה (צילום: רונן אקרמן) 

   

  אני רואה אתכם לפעמים ברחובות, מפגינים עם המפלצות, צועקים "מוות ליהודים, מוות לישראל", אבל אני לא מאמינה לכם! אני יודעת איפה נמצא הלב שלכם באמת. הלב שלכם נמצא היכן שהלב שלי, עם ילדיי, עם האדמה, עם השמיים, עם מוזיקה, עם תקווה! אתם לא רוצים את זה אבל אין לכם ברירה. אני רואה את זה מבעד למסך הפחד שלכם, אחיי, מבעד לרעלה! אני מחבקת את תקוותיכם, שכן אלו תקוותיי.

   

  אני יודעת שעמוק בלב אתם מייחלים למות המפלצת ששמה חמאס, שמפילה אימה ורצחה אתכם, שהפכה את עזה לערימת אשפה שכולה עוני, מחלה ואומללות, שבשם אללה העלתה אתכם קורבן על המזבח המדמם של כבוד ותאוות בצע.

   

  אוכל רק לייחל עבורכם שישראל תבצע את העבודה שכולנו יודעים שצריכה להיעשות ותחסל עבורכם את הסרטן הזה, הוירוס הזה, המפלצת ששמה קנאות, ששמה חמאס ושהרוצחים האלה יצליחו למצוא ולו מעט חמלה בליבם ויפסיקו להשתמש בכם ובילדיכם כמגן אנושי לפחדנות והפשעים שלהם.

   

  ואז, אינשאללה, תהיה לנו שוב הזדמנות לצעוד זה לקראת זה, לשלוח יד ולומר "שלום, סלאם, מספיק"

   

  בלב שבור שעדיין מייחל לאהוב,

   

  חברתכם,

   

  אחינועם ניני

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחינועם ניני. לא מאמינה לצועקים "מוות לישראל"
  צילום: רונן אקרמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים