שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אקואדור: ישראל מבצעת פשעים נגד האנושות

הגוף המחוקק במדינה אימץ החלטה המביעה הזדהות עם הפלסטינים בעזה, קוראת להפסקה מיידית של האש ולפתיחת חקירה כדי "להעניש את האחרים לפשעים נגד האנושות"

אקואדור מתייצבת נגד ישראל: המועצה המחוקקת של אקואדור גינתה הלילה (יום ד') את מבצע צה"ל ברצועת עזה וקראה לקהילה הבינלאומית לחקור "פשעים נגד האנושות" שלטענתה ביצעה ישראל.

 

המועצה המחוקקת בבירה קיטו "קראה לנהל חקירה בינלאומית כדי להעניש את האחראים לפשעים נגד האנושות". המועצה הודיעה שאימצה החלטה הקוראת להפסקת אש מיידית והביעה הזדהות עם העם הפלסטיני.  

 

"העולם מזועזע ממתקפת הצבא הישראלי נגד העם הפלסטיני", נאמר בהחלטת המועצה, המחליפה את הקונגרס כגוף מחוקק עד לבחירות הכלליות הבאות שייערכו באפריל. המועצה מחליפה את הקונגרס מאז אומצה במדינה חוקה חדשה.

 

בהחלטה נכתב כי "רבים מהקורבנות הם נשים וילדים, דבר המעלה את סוגיית הטרור בחסות מדינה, המהווה פשע נגד האנושות". גורמי רפואה ברצועת עזה דיווחו כי כ-660 פלסטינים נהרגו מאז החל המבצע בסוף דצמבר, בהם כ-200 ילדים. יותר מ-2,950 פלסטינים נפצעו.  

 

המועצה המחוקקת התכנסה שעות ספורות לאחר שנשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, גירש מארצו את שגריר ישראל בקרקאס ועמו את כל סגל השגרירות הישראלית. צ'אבס כינה את המבצע הישראלי בעזה "שואה" ואמר כי יש להעמיד לדין את נשיאי ישראל וארצות הברית בבית משפט בינלאומי.  

 

משרד החוץ בירושלים תקף את ונצואלה עקב החלטתה והודיע כי "ישראל תמשיך להגן על עצמה מפניה אויביה ובכלל אלה החמאס ואיראן שאיתה קשרה ונצאולה קשרים הדוקים. ונצאולה צריכה לבחור באיזה צד היא נמצאת במלחמה הזאת. היא צריכה לבחור בין מי שנלחם בטרור ומי שתומך בו. אין זה מפתיע שוונצאולה שוב מבהירה לעולם באיזה צד היא נמצאת", נמסר. הבוקר דווח כי ישראל גירשה את הממונה על היחסים עם ונצואלה בתל-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלט באקואדור: "די לטבח בעזה"
צילום: AP
צ'אבס: ישראל מבצעת שואה בעזה
צילום: AP
מומלצים