שתף קטע נבחר

בריטניה: עלייה באנטישמיות על רקע מבצע צה"ל

לפי דו"ח חדש, מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" חלה עלייה משמעותית בתקריות אנטישמיות בממלכה. בין היתר אירע ניסיון להצית בית כנסת, ויהודי הוצא ממכוניתו בכוח והוכה

מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה חלה עלייה בתקריות אנטישמיות בבריטניה - כך דיווח היום (ד') העיתון "דיילי טלגרף", בהסתמך על נתוני דו"ח "נאמנות ביטחון הקהילה", המספק ייעוץ ביטחוני ליהודי בריטניה.

 

תקיפת יהודים בעולם מאז תחילת המבצע:

 

לפי הדו"ח, מאז 29 בדצמבר אשתקד נרשמו 24 תקריות של תקיפת יהודים, בהם ניסיון הצתה של בית כנסת בבירה לונדון. דובר הארגון, מרק גרדנר, אמר כי "חלה עלייה משמעותית במספר התקריות האנטישמיות, במיוחד כשמשווים זאת לתקופות מקבילות בשנים עברו, תקופות שהן בדרך כלל שקט מאוד מבחינת תקריות גזעניות ואנטי-יהודיות".

 

"זו תבנית שלצערנו אנו והמשטרה מכירים היטב, שבה זורעים היסטריה נגד ישראל, ויהודים בריטים סובלים מגל של אנטישמיות", אמר גרדנר במשדר של רשת הטלוויזיה "סקיי ניוז". הוא סיפר כי בתקרית שאירעה בבית הכנסת בברונדסברי, בצפון-מערב לונדון, ניסו אלמונים ששברו את חלון המבנה להצית בו אש.

 

בתקרית אחרת, שאירעה בגולדרס גרין, בצפון-מערב לונדון, גבר יהודי הוצא בכוח ממכוניתו והותקף בידי שלושה גברים. הוא לא נפגע באורח קשה. באותו האזור ניסתה כנופיה של צעירים להיכנס לחנויות בבעלות יהודים תוך שהם צועקים "יהודי". בעיר מנצ'סטר רוסס על מבנה יהודי גרפיטי שבו נכתב "מטה חמאס".

 

כריס היון, דובר משרד הפנים, אמר: "אני מודאג מאוד מהראיות שהוצגו בדו"ח, לפיהם הפלישה הישראלית בעזה מנוצלת כתירוץ לאיים על הקהילה היהודית בבריטניה. נדרשו כבר השקעות משמעותיות באבטחה, גם במוסדות ציבוריים כגון בתי ספר יהודיים בבעלות ממשלתית, על-פי עצת כוחות משטרה מקומיים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה פרו-פלסטינית בלונדון. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים