שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

לאחר 3 שעות של שקט: גראדים בבאר שבע

תושבי הדרום זכו לכמה שעות של שקט במהלך הצהריים, אולם 25 דקות לאחר תום "המסדרון ההומניטרי" שהכריזה ישראל חודש הירי. 2 רקטות גראד נחתו באזור באר שבע, אחת מהן בתוך העיר. תושב: "סטייה של כמה מטרים והיה פה אסון"

25 דקות לאחר תום ה"מסדרון ההומניטרי", חמאס יורה שוב: שתי רקטות גראד נחתו אחרי הצהריים (יום ד') באזור באר שבע, אחת מהן פגעה בתוך העיר. טרם דווח על נזק או על נפגעים. הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, לקחה אחריות לירי.

 

אחת הרקטות נפלה על מדשאה בעיר והחטיאה במעט בניין סמוך. "הייתי בפאב", סיפר ל-ynet דניאל, "רצנו למקלט שהיה די רחוק ועד שהגענו אליו - שמענו נפילה. הרצפה רעדה. יצאנו החוצה וראינו את הנפילה פה ליד. זה לא נורמלי, טיל אחרי טיל רודף אחריו. סטייה של כמה מטרים והיה קורה פה אסון".

 

מפקד מרחב נגב, תת ניצב יוסי פריינטי אישר כי שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים. "לא היו נפגעים באירועים, הצופרים פעלו אך נגרם נזק קטן לרכוש. מבצע עופרת יצוקה נמשך ואנחנו ממשיכים לפעול על פי הנחיות פיקוד העורף", הוסיף.

 

רחלי פרנס ובתה ליאל היו באזור בעת הפגיעה. "שמענו את ההד והפיצוץ וראינו את העשן. זה עבר ממש מעלינו", סירה רחלי. כוחות המשטרה הנמצאים במקום הנפילה קראו לעוברים ושבים המתקהלים במקום לחזור לבתים על רקע התרעות נוספות באזור.

 

מרווה, המתגוררת מספר מטרים ממקום הנפילה: "זה מפחיד נורא, יש מצב שאני פשוט אברח מפה מחר". שלומית, המתגוררת אף היא בסמוך, סיפרה שבנותיה מפחדות ורוצות לישון רק במקלט, כי אין לה חדר מוגן. באזור הנפילה יש מבנים רבים ללא ממ"ד ואלה המתגוררים בהם כמעט חסרי מיגון.

 

אלי, תושב העיר, הוליך את אביו המרותק לכסא גלגלים בכביש סמוך למקום הנפילה. האב קטוע הרגליים מתגורר סמוך לאזור וביתו אינו מוגן. גואטה החליט שאביו צריך לשהות עימו במרחב מוגן. "אני אפנה את אבא שלי לאזור עם ממ"ד", אמר, "את אמא שלי פינו עם התקף חרדה. זו הרגשה לא נעימה לחשוב שההורים שלך חשופים לירי רקטות".

 

קולות הנפילה נשמעו היטב גם בבית העלמין בעיר, שבו נערכה באותה השעה הלוויתו של סמל ראשון אלכסנדר משביצקי, שנהרג אתמול בקרב עם מחבלים ברצועת עזה. משתתפי ההלוויה מיהרו למרחבים מוגנים עם הישמע האזעקה.

 

הבוקר: גראד באשקלון

הבוקר נחתה רקטת גראד בחצר בניין באשקלון, וגרמה לשבעה נפגעי חרדה ולנזק רב למכוניות ולשני הבתים בקומות הראשונות. כמה רקטות הגראד נפלו גם בשטחים פתוחים ליד אשדוד ובאזור המועצה האזורית באר-טוביה. לפני כן נחתו רקטות קסאם במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

במערכת הביטחון העריכו כי הירי יימשך - ואפשר שאף יגיע רחוק יותר - ככל שהמבצע בעזה יעמיק. בטווח היישובים שסביב עזה עד טווח 40 ק"מ , לרבות באר-שבע וגדרה, מושבתים עדיין הלימודים.

 

בשעות הצהריים שררה בין הצדדים מעין "הפסקת אש" באישור צה"ל, שמטרתה לאפשר לתושבים להצטייד במזון וציוד חיוני ולעבור בין מקום

למקום. בפרק זמן זה עצר חיל-האוויר את התקיפות, וגם כוחות הקרקע הקפיאו את פעילותם. עם זאת הובהר שהפעילות תחודש נקודתית בכל מקרה של כוונה פלסטינית לשגר רקטות.

 

גם ראש הממשלה הודיע הלילה על פתיחת "מסדרון הומניטרי" לרצועה. בין היתר מדובר בפתיחת אזורים ברצועה לפרקי זמן, שבמהלכם תוכל האוכלוסיה להצטייד ולקבל את הסיוע.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תושבי באר שבע מסתתרים
צילום: עידו ארז
כוחות הביטחון באזור הנפילה
צילום: עידו ארז
מומלצים