שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

צה"ל חושף: מפות ותוכניות חמאס לפגיעה בחיילים

קצין מודיעין ראשי הציג מפה שהכינו אנשי חמאס, המפרטת את מיקומם של מטענים וצלפים באחת השכונות ברצועה. המפה תורגמה בזמן אמת וסייעה ללוחמים בפעילותם

כך נראה תכנון מדוקדק ומפורט של פעילי חמאס, לקראת כניסת כוחות צה"ל לשכונה בגזרת אל-עטטרה בעזה. מפה שנתפסה במהלך הפעילות של כוח צנחנים ונחשפת היום (ה') מציגה כיצד נערך חמאס לפגיעה בחיילים. המפה תורגמה בזמן אמת וסייעה לחיילים בפעילותם באזור.

 

קצין מודיעין ראשי, תת-אלוף יובל חלמיש, הסביר כי פעילי חמאס חילקו את השכונה לאזורים ושרטטו מתקנים בולטים כמו מסגד, תחנת דלק ותחנת גז. "ניתן לראות כי השכונה חולקה לשלושה אזורי לחימה, על-פי צבעים, ובתוכה פרשו המחבלים עמדות שונות, הטמינו מטענים מסוגים שונים והציבו צלפים".


המפה שתפסו החיילים בשטח

 

לדברי חלמיש, אנשי חמאס "לא בחלו לעשות שימוש ציני בבתי האזרחים, כאשר בפתחם הטמינו מטעני חבלה על מנת לפגוע בכוחות צה"ל". עוד הסביר חלמיש, כי מטעני חבלה הוטמנו גם לא הרחק מתחנות הדלק והגז, למרות שפיצוץ באזור עשוי לגרום לפגיעה גם באזרחים. להערכתו, הפעילים הכינו את התשתית בשכונה במשך תקופה ארוכה כחלק מההיערכות שלהם לכניסת כוחות צה"ל. 

 

מציאת המפה במהלך הפעילות חושפת טפח מהתארגנות הארגון בכל נקודה, כאשר על גבי המפה יש ציורים מדויקים של הבתים בשכונה ובצדה השמאלי העליון מעין מקרא מפה, המציג פירוט של סוג המטענים שהונחו בכל פינה ופינה. כך למשל, הצבע האדום מסמן מטען צד, הצבע הירוק מטען חבית ואילו צבע נוסף מסמן מטען גחון. כמו כן, סומנו עמדות צלפים בצבע חום.

 

על המפה המקורית מופיעים תרגומים בעברית של אנשי המודיעין, כדי שהחיילים יוכלו ללמוד אותה בזמן אמת ולסכל פגיעה בכוחות צה"ל. אחת משיטות אנשי חמאס לנסות לפגוע בחיילי צה"ל היא שימוש בבובות. חלמיש הציג תמונה של בובה ממולכדת שהונחה בפתח מבנה, במטרה למשוך לשם את חיילי צה"ל ולבצע פיגוע שבסיומו ייפגעו החיילים ואף ייעשה ניסיון לחטוף אותם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים