שתף קטע נבחר

מטען הושלך לבית בלוד; תושבים: הרקע לאומני

המטען הושלך לעבר בניין בו מתגוררים דתיים, סמוך ללוד העתיקה. במשטרה ניסו לטעון תחילה כי מדובר באירוע על רקע פלילי, אולם תושבים יהודים אמרו כי ערבים מתנכלים להם

ניסיון פגיעה ביהודים בלוד? מטען חבלה הושלך אמש (יום ה') לעבר חצר בית ובו גן ילדים ברחוב יעקב פלומניק בלוד. מטען חבלה נוסף שהושלך לא התפוצץ. תושבים המתגוררים באזור אומרים כי המטען הושלך על רקע לאומני. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום. ממשטרת מרחב השפלה נמסר כי כל כיווני החקירה נבדקים.

 

סמוך לשעה 21:30 החריד פיצוץ עז את רחוב פלומניק בלוד. מדובר ברחוב שנמצא על גבול לוד העתיקה ומתגוררים בו יהודים וערבים. המטען הושלך לעבר חצר של בית בו מתגוררת משפחה יהודית אשר לה אין כל קשר לפלילים.

 

למשמע הפיצוץ יצאו התושבים מבתיהם והבחינו כי מדובר במטען צינור שהתפוצץ סמוך לחלון חדר השינה של הבית. בנוסף הבחינו במטען שני שלא התפוצץ. חבלנים הוזעקו כדי לנטרל את המטען השני.

 

במשטרה ניסו לטעון תחילה כי מדובר באירוע על רקע פלילי, אולם תושבים יהודים המתגוררים במקום דחו את טענות המשטרה. אחד מהם, אמר ל-ynet: "מה שהמשטרה אומרת זה שטויות. בבניין מתגוררות משפחות יהודיות והמטען שהושלך לעבר הבית לא קשור בכלל לענייני פשע. המשפחה שם היא משפחה תמימה. כנראה שיותר נוח להגיד שמדובר באירוע על רק פלילי ולא לבדוק את הבעיה שיש במקום".

 

מדובר בבניין בן שבע קומות, שאוכלס בשנה האחרונה במסגרת השכונה החדשה שקמה - רמת אלישיב

 - ובו דיירים דתיים, אשר לטענתם סבלו לא מעט התנכלויות מצד שכיניהם. על-כן הם חושדים כי המטען הינו שלב נוסף באלימות כלפיהם.

 

בעקבות המקרה, ח"כ יורם מרציאנו (העבודה), המתגורר בלוד, כבר מצא אשמים. "נחצה קו אדום שאסור לעבור עליו לסדר היום", אמר. "אני קורא למכובדים במגזר הערבי בלוד לטפל בפורעי החוק באופן מיידי ולכוחות הביטחון להזרים כוחות של משמר הגבול לעיר כדי להחזיר את הביטחון לתושבים". מרציאנו הוסיף: "שום דבר לא יעצור את החיים בעיר אך יש לטפל ביד קשה בעבריינים שביצעו את המעשה".

 

גם יו"ר הוועדה הממונה בעיר, אילן הררי, טוען כי מדובר באירוע על רקע לאומני. "מדובר באירוע חמור מאוד, ואנו מסתכלים עליו בחומרה. זהו המשך למספר אירועים שהתרחשו בשבועות האחרונים בין המגזר היהודי לערבי בעיר. בסך הכל העיר מתנהלת בדו-קיום וחבל שיש קיצונים שמפרים זאת. מדובר באירוע חריג, קשה, שקשור ככל הנראה למתרחש בדרום".


פורסם לראשונה 08/01/2009 22:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים