שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

החלטה 1860 של האו"ם: חמאס לא מוזכר

בהחלטה קוראת מועצת הביטחון להפסקת אש מיידית ולנסיגה של צה"ל, להעברת אספקה לעזה ולסיוע הומניטרי וגם לפיוס פנים פלסטיני. החמאס לא מוזכר בהחלטה, וכך גם גלעד שליט

ישראל מתבקשת להפסיק את האש באופן מיידי - נקבע בהחלטה שהתקבלה הלילה (יום ו') במועצת הביטחון של האו"ם - אך מנגד החמאס לא מוזכר. מי שעוד לא מוזכר הוא החייל החטוף, גלעד שליט.

 

להלן תשעת סעיפי ההחלטה 1860 הקוראת להפסקת אש בעזה:

 

1. מועצת הביטחון מדגישה את הדחיפות וקוראת להפסקת אש מיידית, יציבה שתכובד בצורה מלאה, ואשר תוביל לנסיגה מלאה של כוחות ישראל מעזה.

 

2. מועצת הביטחון קוראת להעביר אספקה, ללא הפרעה, בכל עזה של עזרה הומניטרית, לרבות מזון, דלק, וטיפול רפואי.

 

3. מועצת הביטחון  מקדמת בברכה את היוזמה ליצור מסדרון הומניטרי ומכניזם אחר לאספקה רצופה של עזרה הומניטרית.

 

4. מועצת הביטחון  קוראת למדינות החברות לתמוך במאמץ הבינלאומי להקל את המצב ההומנניטרי והכלכלי בעזה, לרבות באמצעות אספקה נוספת הנדרשת לאונר"א - דרך ועדת קישור אד-הוק.

 

5. מועצת הביטחון מגנה כל אלימות ועוינות המכוונת נגד אזרחים וכל מעשי טרור.

 

6. מועצת הביטחון קוראת למדינות החברות לזרז את המאמץ לספק הסדרים וערבויות בעזה להשגת הפסקת אש יציבה וממושכת ושקט, לרבות מניעת העברה בלתי חוקית של נשק ותחמושת, ולהבטיח פתיחה מחדש לאורך זמן של נקודות מעבר על בסיס ההסכם מ-2005 על תנועה וגישה בין הרשות הפלסטינית וישראל. בהקשר זה מברכים את היוזמה המצרית והמאמצים האזוריים והבינלאומים האחרים שבדרך.

 

7. אנו מעודדים צעדים ממשיים לקראת פיוס פנים-פלסטיני, לרבות תמיכה במאמצי התיווך של מצרים והליגה הערבית כפי שבאה לידי ביטוי בהחלטה מ-26 בנובמבר 2008, ובעקבות החלטת מועצת הבטחון 1850 וההחלטות הרלוונטיות האחרות.

 

8. מועצת הביטחון קוראת לחידוש המאמצים הדחופים על ידי הצדדים והקהילה הבינלאומית, להשיג שלום כולל המבוסס על החזון של אזור שבו שתי מדינות דמוקרטיות, ישראל ופלסטין, יחיו זו לצד זו בשלום עם גבולות בטוחים ומוכרים, כפי שחזתה החלטת מועצת הביטחון 1850 ומאזכרת גם את החשיבות של יוזמת השלום הערבית.

 

9. מועצת הביטחון  מקדמת בברכה את המחשבה, בהתייעצות עם הצדדים, למפגש בינלאומי במוסקבה ב-2009.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
9 סעיפי החלטה. מועצת הביטחון
צילום: איי פי
צילום: נועם רותם
929 ימים בשבי. גלעד שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים