שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  לבני לעולם: לא נכבוש את עזה, זקוקים לזמן

  בראיון ל"וושינגטון פוסט" הבהירה שרת החוץ כי ישראל אינה מעוניינת בכיבוש מחדש של הרצועה, אולם תמשיך במבצע עד להשגת מטרותיה. לדבריה, החלטת האו"ם שגויה כי "לא מדובר בקונפליקט בין שתי מדינות, אלא במלחמה בטרור"

  שרת החוץ, ציפי לבני, הבהירה כי ישראל לא תפגין איפוק כלפי ירי הרקטות מרצועת עזה - גם לאחר החלטת מועצת הביטחון שקראה להפסקת אש באזור. בראיון לעיתון האמריקני "וושינגטון פוסט" הדגישה כי אין בכוונת ישראל לכבוש שוב את רצועת עזה, וביקשה מהקהילה הבינלאומית להפגין סבלנות כלפי פעולותיה של ישראל במסגרת מבצע "עופרת יצוקה".

   

  בראיון הודתה שרת החוץ כי ישראל שוקלת את צעדיה ברצועה "מדי יום", אולם הבהירה כי כוונת המבצע אינה לכבוש מחדש את עזה. "אנו צריכים לוודא שהשגנו את כל יעדינו", הסבירה.

   

  "אני חושבת שחלק מהמטרות הושגו. בתחילה הם היו המומים מהתקיפות האוויריות. אחר כך הם לא האמינו שישראל תכניס כוחות קרקעיים לתוך רצועת עזה. לכן אני חושבת שמדובר בנקודה בה חמאס הבין שהמשוואה השתנתה, והשגנו הרתעה", הוסיפה.

   

  "כשעזבנו את רצועת עזה חמאס טען שהטרור ניצח, ושישראל עזבה את הרצועה בגלל הטרור. המסר לפלסטינים הוא שעזבנו את הרצועה כדי ליצור סיכוי לשלום, וכעת אנו שבים בגלל הטרור", אמרה.

   

  "ככל שמשך הלחימה יהיה קצר יותר, כך טוב הדבר עבורנו", הבהירה לבני, שהתייחסה גם ללחץ הבינלאומי להפסקת אש באזור. "אנו לא מבקשים מהקהילה הבינלאומית להילחם לצידנו. אנו מבקשים ממנה הבנה וזמן".

   

  לבני לא סיפקה תשובה ברורה לשאלה כמה זמן עוד צפוי המבצע להימשך. "זה תלוי. ראשית עליו לוודא שחמאס מבין שישראל אינה מדינה שהם יכולים להפוך למטרה לירי. ישראל תגן על עצמה", אמרה. לדבריה, ישראל הצליחה להשיג חלק מהמטרות שהציבה לעצמה עם פתיחת המבצע בעזה.

    

  "אני לא אוהבת את תנאי הפסקת האש, משום שזה נראה כמו הסכם בין שני צדדים לגיטימיים. בשורה התחתונה לא מדובר בקונפליקט בין שתי מדינות, אלא במאבק בטרור", הסבירה לבני את התנגדות ישראל להחלטה 1860 שהתקבלה במועצת הביטחון.

   

  לדבריה, על הקהילה הבינלאומית להבין שישראל נלחמת בטרור, ולא בעם הפלסטיני. "אנחנו צריכים להילחם בעזה משום שחמאס סימן את ישרל כמטרה

  בשמונה השנים האחרונות. אנו נלחמים במטרה להחליש את חמאס ולמנוע ממנו להפוך את ישראל למטרה גם בעתיד", אמרה.

   

  לבני אף הבהירה שאיראן היא העומדת מאחורי העברת הרקטות לידי חמאס בעזה. "בהחלט, זה ברור. אנחנו יודעים זאת. כשהם התחילו לירות, הרקטות יוצרו ברצועת עזה. אולם כעת מדובר ברקטות מקצועיות שמגיעות מאיראן".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני. נלחמים בחמאס
  צילום: AP
  חיילי צה"ל בעזה
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים