שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

לפני פתיחת הלימודים: רקטות בבאר שבע

שתי רקטות נחתו בשעה 7:20 לערך בבירת הנגב, לאחר לילה שקט. אחת הרקטות פגעה בשטח פתוח בתוך העיר. שבעה לקו בחרדה. נזק נגרם למכונית ולמבנה. זה קרה זמן קצר לפני חידוש הלימודים בכיתות י"א-י"ב בבתי הספר בעיר. התלמידים אמורים ללמוד במקלטים

לימודים תחת אש בבאר שבע: בשעה 7:20 לערך (יום א') פגעו שתי רקטות באזור באר שבע, שניות ספורות לאחר שאזעקה נשמעה בעיר. אחת מהן פגעה בשטח פתוח בתוך העיר. ממד"א נמסר כי שבעה תושבים לקו בחרדה. מכונית נפגעה ישירות. נזק נגרם גם למבנה סמוך. חוטי חשמל נקרעו, והזרם נותק באזור. רקטה נוספת גרמה נזק באזור אחר בעיר.

 

רקטת קסאם ששוגרה מרצועת עזה פגעה בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב. לא דווח על נפגעים או נזק. רקטה נוספת התפוצצה בשטחים פתוחים סמוך לנתיבות. אין נפגעים או נזק.

 

רונית, תושבת האזור שנפגע בבאר שבע, סיפרה שכל השכונה רעדה: "היה בום אחד גדול. אין חשמל עכשיו ברחוב. כל התריסים עפו לי, אחרי שזה נפל על איזה אוטו. יש פה המולה רבה, משטרות, אמבולנסים ומכבי אש. הילדים שהיו במקום כמעט נהרגו. הילדה שלי כולה רועדת, היא צמודה אלי כבר איזה שבועיים. היא הייתה אמורה לצאת היום ללימודים אבל לא שלחתי אותה וגם לא אשלח עד שלא תיגמר ההמולה".

  

היום ה-16 למבצע "עופרת יצוקה":


תושבים וקצין משטרה במקום הנפילה (צילום: עידו ארז)

 

מני סיפר שישב בבית עם אשתו שנמצאת בחודש התשיעי ושני ילדיו כשנשמעה האזעקה: "נכנסנו לחדר הילדים ודקה אחרי זה היה פיצוץ. אשתי כבר הייתה עם צירים, חלונות הבית נפגעו ולמזלנו לא קרה כלום. זה נפל כמה עשרות מטרים מהבית. אני צריך לקחת עכשיו את אשתי למיון".

 

במקום הנפילה התקהלו תושבים רבים, בניגוד להנחיות פיקוד העורף. הרקטות נורו זמן קצר לפני חידוש הלימודים בתיכונים בעיר. כ-65 אחוזים מתלמידי י"א-י"ב בבאר שבע אמורים לשוב ללמוד היום ויעשו זאת במקלטים. בסך הכל ילמדו היום כ-2,700 תלמידים בבירת הנגב.

 

הירי מגיע לאחר לילה שקט שבו לא נשמעו אזעקות באזור. אתמול היה יום רגוע יחסית מבחינת שיגור הרקטות. המטח המשמעותי ביותר נורה בצהריים, אז נפלו כמה רקטות באשקלון. שתיים מהן פגעו ישירות בבתי מגורים. ארבעה בני אדם נפגעו, אחד מהם באורח קל-בינוני והיתר באורח קל. 27 בני אדם נתקפו בחרדה. עוד כמה מטחים קטנים יותר של רקטות נורו אתמול לאזור המועצה המקומית שער הנגב והמועצה האזורית אשכול, ואחר הצהריים נורו כמה רקטות לאשדוד, אך נפלו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או נזק.


רסיסים פגעו במבנה (צילום: עידו ארז)

 

יום הלימודים בבאר שבע ייפתח בסקירת הנחיות פיקוד העורף לתלמידים על ההתנהלות במהלך יום הלימודים ובכל בית ספר יוצבו קצין ושני חיילים של הפיקוד. לאחר שיינתנו ההנחיות, יתרגלו התלמידים כניסה למקלטים.

 "יהיו בתי ספר שילמדו בשתי משמרות, משמרת בוקר וצהריים", הוסיף ליפשיץ. "הבוקר מ-8.00 עד 12.00 ובצהריים משעה 12:00 עד 16:00. בהפסקות יאפשרו לתלמידים לשהות מחוץ למקלטים, במרחק שיאפשר להם לחזור למרחב המוגן תוך 50 שניות".

 

פיקוד העורף מתיר חזרה ללימודים הבוקר בטווח של עד שבעה ק"מ מהרצועה. באזורים אחרים הנמצאים תחת איום הרקטות מרצועת עזה מתיר הפיקוד לימודים במקומות שאושרו על ידו, בטווח שבין 7-40 ק"מ. באשקלון לא יתקיימו לימודים כלל. לפרטים נוספים, ניתן להתקשר בחיוג חינם לקו פתוח של משרד החינוך: 1800-25-00-25. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכב שנפגע מהרקטה בבאר-שבע
צילום: עידו ארז
שיגור רקטה
מומלצים