שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

התלמידים שנשארו בבית: מפחדים לצאת

הרקטות בבאר-שבע תפסו את תלמידי התיכון, רגע לפני שיצאו ללימודים במקלטים. תלמידה: "אמא שלי לא אישרה לי ללכת לבית הספר, אבל גם אם היתה מאשרת, לא הייתי הולכת בעצמי"

מתקשים לחזור לשיגרה: לאחר כמעט שבועיים בבית, התכוננו תלמידי כיתות י"א וי"ב בבאר-שבע, הלומדים לקראת בגרויות החורף, לחזור ללמוד במקלטים. אך הבוקר (יום א'), כ-40 דקות לפני פתיחת יום הלימודים, התפוצצו שתי רקטות ברחבי העיר - והתלמידים חוששים לצאת מבתיהם.

 

ספיר, תלמידת כיתה י"ב המתגוררת סמוך למקום פגיעת הטיל, עמדה מבוהלת והסתכלה על מקום הנפילה. ל-ynet היא סיפרה: "אמא שלי לא אישרה לי ללכת היום לבית הספר, אבל גם אם היא היתה מאשרת לא הייתי הולכת בעצמי. היתה לי תחושה לא טובה הבוקר. הטיל נפל לא רחוק מבית הספר שלי ולכן אני מפחדת ללכת לשם".


רכב שנפגע מהגראד (צילום: עידו ארז)

 

אמהּ של ספיר, שמחה, סבורה כי יש לקיים את הלימודים, אך בקבוצות קטנות במקלטים ליד הבתים. "זה מסוכן לצאת בכלל מהבית, זה פשוט חוסר אחריות של הממשלה לשלוח ככה את הילדים לבית הספר, כשהמצב כל כך מסוכן. כשאני שומעת אזעקה - אני מפחדת נורא ומרגישה לא טוב. אני חושבת, אחרי הנפילה, מה היה קורה לוּ הטיל היה נופל בבית הספר או לידו. איך אני יכולה לשלוח אותה לבית הספר במצב הזה?" 

 

דינה, גם היא תלמידת י"ב, הגיעה למקום פגיעת הגראד - שם מתגוררת אחותה: "הייתי אמורה ללכת לבית הספר היום, אבל ההורים שלי לא אישרו לי ללכת. כשאני רואה את הבניין בו מתגוררת אחותי, אני שמחה שלא הלכתי. היה מאוד מפחיד בבוקר כששמענו את האזעקה וזה גם מפחיד אם היא היתה תופסת אותי בדרך".

 

אביה של דינה, דוד, אמר: "בגלל המצב היום, החלטתי שאי אפשר לשלוח אותה לבית הספר. הממשלה עסוקה בפוליטיקה כל התקופה הזו מאז ההתנתקות ואנחנו סובלים כאן.

 אני חושב שכן צריכים לחזור לשיגרה ואם בתי הספר ממוגנים מספיק צריך לנסות לשלוח אליהם את הילדים, אבל הילדה שלי מאוד מפחדת, אז אני לא אשלח אותה, כי במצב כזה כשיש חרדות אף אחד לא יצליח ללמוד גם ככה".

 

בשבועיים האחרונים פגעו כמה רקטות שנורו ברצועת עזה בבתי-ספר ובגני ילדים, שהיו ריקים, בשל הנחיות פיקוד העורף. ביום האחרון של שנת 2008 פגעה רקטה בבית-ספר ריק בבאר-שבע וגרמה נזק רב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעת גראד הבוקר בבאר-שבע
צילום: עידו ארז
דינה. שמחה שלא הלכתי לביה"ס
צילום: עידו ארז
מומלצים