שתף קטע נבחר

חשש לפיטורי 23 עובדי טקסטיל בקרית שמונה

הנהלת מפעל חנית סיבים מנהלת מו"מ עם ההסתדרות על עתיד המפעל ועובדיו. המפעל נקלע לאחרונה לקשיים עקב ירידה משמעותית בהזמנות על רקע המשבר הכלכלי

חשש לפיטורי 23 עובדים במפעל הטקסטיל חנית סיבים שבקריית שמונה: הנהלת המפעל וההסתדרות מנהלים מו"מ על גורלו של המפעל שנקלע לקשיים עקב המשבר הכלכלי, ועל עתיד העסקתם של עובדיו. בהסתדרות דורשים לנהל עם ההנהלה מו"מ בהליך מתוקן של סיום העסקה בין עובד ומעביד ומתן פיצויים מוגדלים.

 

  • מכת פיטורים במשק - סיקור מיוחד -ynet

 

מפעל חנית סיבים הוא מפעל לייצור חוטים, מהוותיקים שבצפון הארץ. מהנהלת המפעל נמסר, כי המפעל נמצא בקשיים "כמו הרבה מפעלים אחרים, עקב ירידה משמעותית בהזמנות". המפעל מייצר חומרי גלם לתעשיית הטקסטיל, ועוסק בייצוא עקיף עקיף דרך מפעלי הטקסטיל הרוכשים ממנו חומרי גלם. בהנהלת המפעל טוענים כי מתנהל מו"מ עם ההסתדרות על תנאי העסקתם של העובדים ועל פיטורי חלק מהם.

 

בהסתדרות טוענים כי לפני כחצי שנה, נתבקשו העובדים לוותר על תנאי שכרם כדי שהמפעל יתקיים, וכי ההסתדרות קיימה בשבוע שעבר מו"מ עם הבעלים באשר למענק פרישה לעובדים.

 

יו"ר ההסתדרות במרחב גליל עליון, יונה פרטוק, אומר היום: "זוהי מכה נוספת לקריית שמונה. בגליל העליון מתקיימת מלחמת קיום כלכלית". לדבריו, הפרשה "כורתת את קיומה של העבודה בענף הטקסטיל בצפון הארץ".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכה לענף הטקסטיל (אילוסטרציה)
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים